-

Чемпіонат світу (U-21). На старті програли аргентинцям

24.06.2017
Фото fivb.com

Збірна України програла збірній Аргентини в стартовому матчі чемпіонату світу (U-21), який відбувається в Чехії.

Аргентина – Україна – 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)
Аргентина: Мартінес 14, Бенавідес 7, Буссіареллі 7, Аррече 8, Лосер 8, Робертс (к); Арройо (л), Ельгуета 2, Палонскі 1, Хіраудо, Сорія. Тренер – Алехандро Грассі.
Україна: Полуян 7 (6 – атака, 1 - блок, 0 – подача), Плотницький 9 (7,0,2), Головень, Рогожін 6 (3,3,0), Вієцький 6 (4,2,0), Клепко 7 (5,1,1); Канаєв (л), Кучер (л), Лиходід 2 (2,0,0), Столбунов, Остапенко. Тренер – Микола ПАСАЖІН.
Судді: М. Ель Кебуб (Алжир), Й. Пумдуанг (Таїланд).
Набрані очки: 75-57 (36-27 – атака, 5-7 – блок, 7-3 – подача, 27-20 – помилки суперника).
23 червня. Ческе-Будейовіце. «Будвар Арена». 100 глядачів.

ПАРТІЯ ПЕРША

Збірна України розпочала своїм бойовим складом, Аргентина – теж, із Хуаном Буссіареллі в діагоналі, який пропуска переможний для суперника чемпіонат Південної Америки – на цій позиції у суперника були, принаймні, три варіанти.

Перший бал в матчі набрали українці, причому зробив це… ліберо Дмитро Канаєв. Він витягнув «4 по 4», м’яч перелетів на сторону суперника та впав прямісінько на лінію. Аргентинці не очікували. 1:0. Втім таких подарунків в цьому матчі більше не було. Пішла напружена боротьба з обопільними шансами. Після промаху на початку запустив подачу Феліпе Бенавідес – 3:1 на користь суперника. Україна відповіла серією подач Олега Плотницького – 5:3 попереду наша команда. Знову за підтримки наших вболівальників (Ігоря Шитенка+Ко), які заряджали гравців збірної України і на Євро-2016, і не недавньому відборі. На жаль, порадувати їх в цей день не вдалося.

На першу перерву команди пішли з мінімальної переваги українців - 8:7, на другу аргентинців – 16:15. Плотницький відновив паритет. Суперник вийшов вперед на два очки. Знов відповідь Плотницького. Атака, подача, після якої Андрій Рогожин дограв м’яч – 19:19. Після ще одного такого удару, на цей раз Георгія Клепка, Україна попереду – 21:20. Але розвинути перевагу не вдалося. Серія власних помилок, яку не зупинив і тайм-аут. 21:25. Аргентина повела в матчі – 1:0.

ПАРТІЯ ДРУГА

Друга партія не задалася із самого початку – 2:8. Втім, цвях Андрія Рогожина говорив про те, що боротьбу тут ще не закінчено. Ми продовжуємо битися, стрибаючи за важкими м’ячами. Не все виходимо, але боремося. Втім, аргентинці гнуть свою лінію, майже не дозволяючи себе власних помилок – 11:5, 16:7 «альбі селесте» попереду. Заміни зв’язуючого та нападників не допомогли переломити хід матчу. Партія програна – 16:25. 0:2 – так Україна програвала і в стартовому матчі «срібного» чемпіонату Європи-2016 збірній Болгарії, але потім перевернула хід матчу та почала сходження на п’єдестал. Чому б було не зробити це зараз...

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

… але не вдалося. Це вже інша історія. Це вже чемпіонат світу-2017, а не Євро-2016. Шанси були. В середині партії. Після серії замін прямих та зворотних, коли на майданчику знов опинився бойовий склад, Україна, здавалося, намацала свою гру. Виходили атаки, кілька разів зустрічали суперників «стіною» на сітці Тимофій Полуян та Георгій Клепко. 13:13. Але зачепитися, як говорять у волейболі, не вдалося. Знову помилки, яких у аргентинців було мінімум. При рахунку 17:23 на подачу вийшов Олег Плотницький - згадався Пловдив-2016... Але він промахнувся. При рахунку 17:24 підопічним Миколи Пасажіна вдалося відіграти три матчболи. Але це нічого не вирішило. Аргентина була в цей день сильніше – 3:0.

Але нічого ще не втрачено на цьому чемпіонаті у відношенні високих цілей. Залишилося два матчі. Наступний суперник – збірна Італії.