РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Суперліга (чоловіки). 3-й тур. Чемпіон врятувався лише на «більше – менше»

11.11.2017
superliga-m-vinnitsa-loko-20171110.jpg (103.27 Kb)

ВК МХП-ВІННИЦЯ – ЛОКОМОТИВ – 2:3(25:22, 19:25, 25:21, 25:27, 10:15)

ВК «МПХ-Вінниця»: Клепко, Щавинський, Лизанець, Руденко, Горбенко (к), Полуян; Остроумов (л), Краєвський (л), Тищенко. Тренер – Васиф ТАЛИБОВ.
«Локомотив»: Синиця, Плотницький, Дрозд, Томин (к), Ковальов, Остапенко; Фомин (л), Вієцький, Євстратов, Капаєв. Тренер – Ігор ЗЯБЛИЦЕВ.
Тривалість матчу: 110 хв. (23+22+24+26+15)
Судді: Босенко, Гулька.
Кращі гравці (за версією ФВУ): Руденко – Синиця.
10 листопада. Вінниця. СК ВНПУ. 200 глядачів.

Очний поєдинок одних із лідерів нинішнього чемпіонату, за своїм сценарієм і видовищністю, вийшов на заздрість будь-яким спортивним мега-подіям. Максимально бойовитий та вражаюче закручений сюжет, зрештою, став запорукою справжньої п’ятисетової «заруби», в якій діючий чемпіон країни перебував за рок від прірви без очкової поразки. Однак таки знайшов в собі сили виправити становище…

Взагалі, інтрига звітного протистояння значно підігрівалася двома важливими факторами. Перший – в разі триочкової перемоги вінницька команда поки однозначно залишалася би в турнірній таблиці попереду харківської. Другий – у її формі в стартовому складі сьогодні на майданчик вийшли одразу четверо вихованців «Локомотива» – Горбенко, Клепко, Полуян і, звичайно ж, легендарний зв’язуючий не тільки харківського клубу, але й усього українського волейболу – Сергій Щавинський (у ролі граючого тренера). Тож принциповість дуелі просто зашкалювала!

Перша партія залишилася за господарями майданчику. Хоча розвивався сет із перемінним успіхом – уперед виходив як «Локомотив», так і «Вінниця». Треба віддати належне вінничанам, які постали злагодженим колективом і непогано відпрацьовували в захисті. Що ж стосується нападу, то суперники домагалися успіху і помилялися приблизно в рівній мірі. Хіба що блок у «Локомотива» виглядав дещо краще, та й перші темпи харків’ян – Дрозд і Остапенко – діяли продуктивніше. Зрештою, саме через це в другій партії підопічні Ігора Зяблицева і схилили шальки терезів на свою користь.

Та у третьому сеті знову зав’язалася вперта боротьба. Незабаром вінницьким волейболістам вдалося вийти вперед – 11:7, гості швидко відігралися – 12:12, проте підопічні Васифа Талибова, так би мовити, продовжили вперто гнути свою лінію. За рахунок трохи кращого прийому та більш агресивних подач вони знову відірвалися в рахунку – 19:15. І, за шаленої підтримки вболівальників на трибунах, утримали цю перевагу.

До речі, про трибуни. На грі з «Локомотивом» у залі, де грає «МХП-Вінниця», вільних місць практично не було. Чи це не свідчення того, що волейбол в Україні нарешті повертає колись втрачені в плані популярності позиції?..

А ще – про фактор рідних стін. Господарі майданчику нерідко успішно використовували перевагу свого залу бо давно звикли до його тісноти, тоді як гравцям «Локомотива» часто просто фізично не вистачало місця, щоби витягнути м’яч.

Утім, не в характері харків’ян здаватися, програвши два сети. Ось і зараз на четверту партію підопічні Ігора Зяблицева вийшли максимально сконцентрованими. Також, наче на останній бій, в четверту партію увійшли й вінничани. Попервах вони дали слабинку – 2:6, проте швидко відновили рівновагу. А далі жодна з команд не могла вийти вперед навіть на два очка. Як підсумок – усе вирішилося на «більше-менше». І тут удача посміхнулася «залізничникам». Надійний блок «Локомотива» (Плотницький – Дрозд) закрив атаку Андрія Горбенка – і 27:25.

А ось тай-брейк діючий чемпіон країни провів уже за своїм сценарієм. Вінничани, було видно, відверто втомилися, тому все частіше припускалися помилок. Харків’яни ж їх не прощали. Тому й завершили поєдинок на свою користь.

ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ – БУРЕВІСНИК-ШВСМ – 3:1(25:19, 20:25, 25:16, 25:22)
«Юракадемія»: Жолоб, Русін, Титаренко, Рогожин, В.Шаповал (к), Андріюк; Канаєв (л), Д.Романцов (л), Анохін, Каримов, Серик, Доценко, Столбунов. Тренер – Володимир РОМАНЦОВ.
«Буревісник-ШВСМ»: Борисенко (к), Білик, Прищепа, Дикун, Христов, Шаповал; Жуков (л), Старченко (л), Каліберда, Камінський, Копич, Дем’янський. Тренер – Роман НОСКО.
Тривалість матчу: 87 хв. (22+21+19+25).
Судді: Овчарук, Омельченко.
Кращі гравці (за версією ФВУ): Борисенко – В.Шаповал.
10 листопада. Харків. СК НЮУ. 330 глядачів.

І цей поєдинок, як ми і передбачали, став захопливим випробуванням характерів. А ще він ознаменувався такою собі дуеллю двох капітанів – Віктора Шаповала та Володимира Борисенка. Вони власним прикладом постійно підбадьорювали молодих партнерів, проте у лідера «Юракадемії» це виходило дещо краще. Тож хоч як чернігівчани у четвертій партії намагалися перевести протистояння у тай-брейк, їм це не вдалося.

Залишається додати, що наставники обох команд добряче варіювали складами, задіявши фактично всіх виконавців. Цього разу найближчий резерв харків’ян допоміг своїм лідерам трохи продуктивніше. Тож підсумковий рахунок цілком справедливий.

БАРКОМ-КАЖАНИ – ВК СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ – 3:0(25:21, 25:15, 25:22)
«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кисилюк, Гладенко, Тевкун, Шевчик; Брова (л), Бокшан (л), Плясецький. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.
«Серце Поділля»: Осадца, Слинчук, Кульбіда, Сидоренко (к), Ставнійчук, Мазенко; Довгий (л), Патратій (л), Шиманський, Білан, Олійниченко, Наложний, Босенко. Тренер – Валерій КОПИЛОВ.
Тривалість матчу: 65 хв. (21+20+24).
Судді: Ковальчук, Іванов.
Кращі гравці (за версією ФВУ): Тевкун – Слинчук.
10 листопада. Львів. ПС «Галичина». 137 глядачів.

Всупереч очікуванням, підопічні Угіса Крастіньша досягли успіху, як кажуть, за явної переваги. Вони все робили дещо краще – подавали, приймали, комбінували, використовували блоки, підстраховки… Тому в кожній партії швидко тікали у відрив і надалі просто впевнено його утримували. Більше й розповідати нічого.

За час, що залишився до повторного матчу, Валерію Копилову та його підопічним належить провести дуже кропітку роботу над помилками. Інакше завтра картина цілком може повторитися…

ВК НОВАТОР – КП ВК ДНІПРО – 3:0(25:18, 25:17, 25:21)
«Новатор»: Середа, Панкратенков, Перепадя, Гандзій, Вітюк, Осипенко; Доценко (л), Оліщук, Козловський. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.
«Дніпро»: Рижов, Коновалов (к), Маринченко, Нестеренко, Лиходід, Величко; Петровський (л), Чмирьов. Тренер – Віталій СТАДНІКОВ.
Тривалість матчу: 61 хв. (21+20+20).
Судді: Паршин, Осадчий.
Кращі гравці (за версією ФВУ): Перепадя – Коновалов.
10листопада. Хмельницький. ФОК «Новатор». 213 глядачів.

І у цій парі, як кажуть футболісти, гра проходила в одну «калитку». На жаль, волейболісти «Дніпра» не зуміли скласти гідної конкуренції господарям майданчику бодай в одній партії, хоча в третій, був момент, підібралися до них у рахунку майже впритул – 14:17. Але кінцівку Андрій Перепадя та його партнери провели зібрано, тож осічки не допустили.


Джерело: ФВУ