-
-

Суперліга (жінки). 12-й тур. «Білозгар»: плюс три перемоги від «Орбіти»

05.03.2017

За підсумками 12-го туру жіночої Суперліги вінницький «Білозгар» збільшив перевагу над запорізькою «Орбітою» до трьох перемог.

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Білозгар-Медуніверситет» - 0:3 (20:25, 13:25, 16:26)
«Регіна»: Михальчук, Овезгельдієва, Скорохід, Лозінська, Грицуняк (к), Альохіна; Вікторчук (л), Дадіжа, Завала, Гонак. Тренер – Ігор Тартаковський.
«Білозгар»: Машковська, Літвіновська, Франкевич, Ю.Якушева (к), Житовоз, Расточило; Косяк (л), Лужецька, Побережна, Власова. Тренер – Юлія Якушева.
Судді: М.Хвас (Тернопіль), О.Скібіцький (Львів),
Тривалість матчу: 58 хв.(21+17+20).
4 березня. Рівне. Спорткомплекс НВК №26. 50 глядачів.

Суперництво «Регіни» та «Білозгару» в цьому турі, це той випадок, коли два матча – це дві великі різниці. Обидва дні по 3:0, але в перший день матч тривав 75 хвилин, то другий – 58. У підсумку ще шість очок в скарбничку вінницької команди, яка здобула 11 перемог в останніх 12-ти матчах.

Чи зупинить цю переможну ходу «Хімік» в наступному турі?

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - 0:3 (23:25, 17:25, 24:26)
«Орбіта»: Олійник, Савченко, Пасс, Козиряцька-Середа (к), Яструб, Лучко; Николайчук (л), Лапікова, Є.Перепич. Тренер – Ірина Комісарова.
«Галичанка»: Міленко, Туркула (к), Мірчева, Яковчук, Мадзар, Єфременко; Тофан, Стасівська. Тренер - Віктор Туркула.
Судді: Ю.Кривець (Харків), В.Паршин (Рівне).
Тривалість матчу: 68 хв. (22+21+25).
4 березня. Запоріжжя. Спорткомплекс ЗНУ. 100 глядачів.

Запорізькі волейболістки вийшли на майданчик з неабияким бажанням реабілітуватися за поразку напередодні та здобути таку необхідну перемогу. Вони відразу взялися за справу: повели 4:0, 9:2, в кінцівці – 22:19, але фантастичним чином розтринькали перевагу, поступившись на балансі – 24:26. В третьому сеті «Орбіта» вже постійно наздоганяла та в підсумку скоротила відставання до мінімуму – 23:24, але, як і в першому матчі в подібній ситуації, останній постріл залишився за «Галичанкою».

«Хімік» - «Волинь-Університет-ОДЮСШ» - 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)
«Хімік»: Карпець, Політанська, Сильченкова, Бойко, Микитюк; Степанчук (л), Нємцева (л), Степановська (к), Напалкова. Тренер - Андрій Романович.
«Волинь»: Осачук, Скрипник, Тищенко, Рудик, Собчук, Яцків; Карасьова (л), Даньчак. Тренер - Богуслав Галицький.
Судді: С.Овчарук (Миколаїв), К.Гранько (Харків).
Кращі гравці (версія ФВУ): І.Молодцова - Тищенко.
Тривалість матчу: 59 хв. (19+20+20).
4 березня. Южне. ФСК «Олімп». 80 глядачів.

У стартовому складі «Хіміка» у другому матчі вийшли гравці, які рідко потрапляють в «топ-6» - Юлія Бойко,для якої це взагалі був перший матч в основі) і Юлія Микитюк, і в той же час - один з лідерів команди Інна Молодцова, яка вчорашню гру пропускала. Для неї цей матч, до речі, став 50-м в Суперлізі, зіграним за «Хімік».

Незважаючи на такі кадрові зміни, суботній матч мало чим відрізнявся за змістом від зіграного напередодні, тобто проходив з істотною перевагою «Хіміка» не без яскравих сплесків з боку юної і дуже емоційною «Волині».

Стартувала гра з ривка «Хіміка» на подачі Катерини Сильченкове. 6: 1 після її ж удару з задньої лінії. Цей відрізок і став фундаментом для перемоги в першій партії. Хоча кінцівку южненський волейболістки змастили - виникли проблеми зі зніманням. Але виникли вони при рахунку 22:14 і тому під кінець партії не позначилися. 25:21.

У першій половині другої партії більш-менш рівна боротьба. Далі «Хімік» за крок за кроком збільшив перевагу до комфортного - тут і ейс Інни Молодцовой, і блок Юлії Микитюк, і атака Юлії Бойко, в цей день отримала максимальну для себе завантаження. 25:19.

На старті третьої партії луцькі волейболістки спробувала нав'язати боротьбу іменитому супернику. І дещо в цій нелегкій справі у них виходило - вони повели 9:6. Але недовго музика грала на вулиці «Волині». З виходом на подачу Юлії Бойко «Хімік» забезпечив собі вирішальний заділ - 16:10. При рахунку 18:12 на передню лінію вийшла Дарина Степанівська, що рідко відбувалося в нинішньому сезоні. На жаль для капітана, зв’язуюча Олена Напалкова в основному вибирала інші напрямки атак. Завершила ж гру красивим скиданням Інна Молодцова. 25:19. І ось так, легким рухом руки 12-й тур чемпіонату України сезону-2016/17 перетворився для «Хіміка» в історію.

Друга перемога стала 24-ю в 24-х матчах чемпіонату України, переможна ж серія южненської команди з урахуванням минулого сезону досягла вже 31-го матчу. Клубний рекорд шестикратних чемпіонок України дорівнює сорока ігор і встановлено в період 2013-2014.

БОРОТЬБА ЗА "ЧЕТВІРКУ". ТУРНІРНА СИТУАЦІЯ

Після 12-го туру шанси вінницького «Білозгару» суттєво зросли, і тепер все в руках підопічних Юлії Якушевої.

«Орбіті» ж, щоб реально поборотися за четвірку, треба перед останнім туром мати хоча б на дві перемоги менше, ніж головний конкурент, щоб в очній дуелі, яка відбудеться в 14-му турі, можна було вирішувати питання. Для цього запорізькій команді треба у виїзних матчах наступного туру в Луцьку здобути хоча б на одну перемогу більше, ніж «Білозгар» в дуелі з «Хіміком».

Зазначимо, що й «Волинь» ще не гарантувала собі місце в четвірці, але для цього їй напевно вистачить однієї перемоги в трьох матчах. А одна вікторія над «Орбітою» взагалі вирішить турнірні питання луцької команди.