РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Суперліга (жінки). 13-й тур. Нас чекає фінал за вихід в четвірку

11.03.2017
За підсумками 13-го туру жіночої Суперліги стало відомо, що володар останньої путівки в квартет кращих визначиться в останньому турі в очному суперництві основних претендентів - «Орбіти» та «Білозгару».

Після першого дня 13-го туру задачі конкурентів не змінилися – треба перемагати: «Орбіті» - «Волинь», а «Білозгару» такий же немотивований в турнірному плані «Хімік». Про заочну боротьбу розповімо в хронологічному порядку. Адже матч в Луцьку розпочався о 10.00, а у Вінниці годиною пізніше.

«Волинь-Університет-ОДЮСШ» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 0:3 (14:25, 23:25, 19:25)
«Волинь»: Ксендзук, Скрипник, Даньчак, Осачук, Рудик (к), Собчук; Савонік (л), Гас, Харчук. Тренер – Богуслав Галицький.
«Орбіта»: Олійник, Савченко, Пасс, Козиряцька-Середа (к), Яструб, Лучко; Кутнякова (л), Ніколайчук (л), Є.Перепич, Лапікова. Тренер – Ірина Комісарова.
Судді: Ю.Омельченко (Одеса), А.Льопа (Івано-Франківськ).
Тривалість матчу: 60 хв. (18+23+19).
Кращі гравці (версія ФВУ): Скрипник – Козиряцька-Середа.
10 березня. Луцьк. Спорткомплекс ОДЮСШ. 123 глядача.

В перший день туру свою задачу-мінімум виконала луцька «Волинь» - забронювала місце в четвірці. Тепер свою задачу-мінімум треба було виконати «Орбіті». Перемогти та чекати ще однієї поразки «Білозгара» від «Хіміка».

До своєї цілі підопічні Ірини Комісарової попрямували, як на останній та рішучий бій, з відповідним настроєм. Питання щодо підсумку першої партії були вирішені вже до екватору – 5:2, 8:3, 12:3. До фінішу партії перевага зросла до 11-ти очок – 25:14.

У другій партії знов лідерство зі старту захопила «Орбіта» - 5:2, 7:4 та 12:6. Втім, луцька команда за палкої підтримки своїх вболівальників і не думала здаватися. І кинулася в погоню. Погоню, яка увінчалася успіхом на позначці «20». А далі команди грали під девізом «ніхто не хотів вмирати» (рахунок від господарок): 20:22, 22:23, 23:25.

Друга партія вийшла найнапруженішою в матчі, адже в третій «Орбіта», хоч і лідирувала з невеликою перевагою – 8:5, 10:7, 12:9, 19:16, не давала шансів луцьким волейболісткам, щоб вирівняти гру. Запорізькій команді залишалося зробити останній крок до бажаної перемоги, коли у Вінниці на майданчик вийшов головний конкурент «Орбіти» - «Білозгар». Вийшов з великим бажанням, незважаючи на регалії суперника, створити диво. І вінничанки були близькими до цього, але про це трохи згодом. «Орбіта» тим часом довела матч до перемоги – 25:19. 3:0 у підсумку.

Для повноти картини скажемо про кадрові зміни, які відбулися у складах команд у порівнянні з матчем напередодні. У «Волині» замість Тетяни Яцків та Людмили Осачук – вперше в кар’єрі в старті вийшли Наталія Ксендзук та Вікторія Даньчак. В основному складі «Орбіти» після простуди з’явилася капітан команди Олена Козиряцька-Середа, що, звісно, додало потужності в атаці та в якості командних дій.

Олена РУДИК, капітан ВК «Волинь-Університет-ОДЮСШ»:
- Ми серйозно готувалися до ігор з «Орбітою». Наша задача була виграти у першому матчі, щоб закріпитись у першій четвірці. І ми це зробили.
- В перших двох партіях боротьба була приблизно рівною десь до рахунку «15». Потім «Волинь» потужно проводила кінцівку. За рахунок чого?
- На мою думку, за рахунок більш злагодженої командної гри. Ми менше робили своїх помилок, «підчищали» одна одну. Ну і вправно добивали м'ячі. В цілому, перемогли за рахунок командної гри.
- У другому матчі були шанси на перемогу?
- Звісно були. Але після того, як поставлена задача була виконана, тренер замінив основних гравців на молодь, яка виступала у складі в юнацькій збірній України. Тому було трохи важкувато, адже молодь вперше грала в суперлізі. Я думаю, мав місце психологічний аспект.
- На що націлюєтесь на 2-му етапі?
- Як мінімум, на бронзові медалі. Але боротимемось за срібні нагороді.

Олена КОЗИРЯЦЬКА-СЕРЕДА, капітан ВК «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»:
- В перший день була непогана гра, ми намагалися нав'язати свою гру і боротьбу. Трохи не вийшло, напевно тому що і Луцьк теж дуже хотів виграти. Програли в кінцівках на своїх помилках. Ще напевно позначилося, що грали ми з дороги плюс напевно половина гравців хворих на застуду та з температурою.
А в другий день нам вже відступати нікуди було, залишався останній шанс, щоб продовжити боротьбу за четвірку. А «Волинь», в свою чергу, вирішив свої завдання напередодні, і напевно тому Богуслав Галицький вирішив дати пограти дівчаткам з резерву.Тепер нас чекає очний двобій з вінницькою командою, який все і вирішить. Тож все в наших руках та головах.

«Білозгар-Медуніверситет» - «Хімік» - 0:3 (24:26, 16:25, 22:25)
«Білозгар»: Ю.Якушева (к), Житовоз, Машковська, Літвіновська, Расточило, Коваль; Косяк (л), Лужецька, Власова. Тренер - Юлія Якушева.
«Хімік»: Дудник, Карпець, Дрозд, Сильченкова, Микитюк, Напалкова; Нємцева (л), І.Молодцова, Бойко, Степановська (к). Тренер - Андрій Романович.
Судді: В.Паєвський (Харків), А.Осадчий (Чернігів),
Кращі гравці (версія ФВУ): Ю.Якушева – Дудник.
Тривалість матчу: 68 хв. (26+19+23).
11 березня. Вінниця. Спорткомплекс ВНМУ. 85 глядачів.

Судячи з розвитку подій у Вінниці, і сама Юлія Якушева, і ії підопічні приклали максимум зусиль, щоб перемогти чемпіонок України. Так, в першій партії вони знаходилися в двох очках від перемоги – 23:23, 24:24, але на фініші не впоралися з Катериною Дудник. А в третій – за рахунок дій на блоці та атакам Тетяни Літвіновської взагалі відірвалися на шість очок – 15:9. Але не впоралися спочатку з подачею Катерини Сильченкової, яка зробила три ейси поспіль – 16:16. Потім програвали 17:20, за рахунок дій на сітці Олени Расточило знов вирвалися вперед – 22:21. Але тут вже вагоме слово сказала волейболістка збірної України Інна Молодцова, яка реалізувала дві останніх атаки.

0:3 – поразка «Білозгара». І, таким чином, після 13-го туру відстань між головними конкурентами скоротилася до двох перемог. Тож тепер все вирішиться в стикові битві, яка відбудеться в Запоріжжі в 14-му турі.

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Педуніверситет-ШВСМ» - 3:0 (25:15, 25:23, 35:33)
«Регіна»: Михальчук, Овезгельдієва, Скорохід, Лозінська, Грицуняк (к), Альохіна; Вікторчук (л), Завала, Дадіжа. Тренер – Ігор Тартаковський.
«Педуніверситет»: О.Жула, Калабура (к), Г.Жула, Коленко, К.Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Булавчик, Литвинова, Сергєєва. Тренер – Володимир Жула.
Судді: Ю.Кривець (Харків), М.Хвас (Тернопіль).
Кращі гравці (версія ФВУ): Скорохід – Г.Жула.
Тривалість матчу: 74 хв. (19+20+35)
11 березня. Рівне. Спорткомплекс НВК №26. 88 глядачів.

Дві перемоги «Регіни», незважаючи на рахунок, легкими не назвеш, особливо у другий день, коли все могло перевернутися - і в другій, і в третій партіях – 25:23, 35:33.

В третій партій взагалі був зафіксований рекорд нинішнього жіночого чемпіонату за сумою очок, набраних за одну партію – 68. Попередні рекорди дорівнював 58-ми (30:28) – двічі такий рахунок фіксувався у матчах за участю «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ» - в домашньому з «Орбітою», у виїзному з «Регіною».