РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Вища ліга (чоловіки). 1-й фінальний тур. «Булава» дала бій «ЕкоДому», перша перемога «Бахмута»

26.03.2017

У другий день фінального турніру вищої ліги вінницький «ЕкоДім» здобув важку перемогу над «Булавою» та зміцнив перевагу над конкурентами.

«ЕкоДім» - «Булава» - 3:2 (28:30, 25:17, 25:15, 21:25, 15:10)
«ЕкоДім»: Матус, С.А. Кушнір, Черняк, Сидоренко, Ставнійчук, Мазенко; Дорош (л), Суліма, Вітковський. Тренер – Валерій Копилов.
«Булава»: Станько, Патлатюк, Ігнатеня, Гриців, Чарнош, Штундер; Федів (л), Матківський (л), Зембіцький, Найда (к). Тренер – Юрій Мальчицький.
Судді: М.Хвас (Тернопіль), С.Лемещук (Київ).
Тривалість матчу: 96 хв. (30+20+19+22+15).
Кращі гравці (версія ФВУ): Ставнійчук – Станько.
25 березня. Львів. Спорткомплекс ТК НЛТУУ. 78 глядачів.

«Булава», яка в перший день програла в трьох партіях «Заваіру», дала справжній бій головному фавориту вищої ліги – вінницькому «ЕкоДіму» - команді, яку вже багато хто відправив у Суперлігу. Втім, підопічним Валерію Копилову ще треба виконати цю задачу – тож здобути принаймні п’ять перемог.

В першому сеті господарі першими здобули право на сетбол львів’яні – 24:23. Вінничани відіграли його, і все вирішувалося в боротьбі нервів на балансі. У підсумку – 30:28 на користь «Булави».

Зазнавши несподіваною поразки, «ЕкоДім» в наступних сетах просто розгромив суперника: в другому – 12:5, 22:14, 25:17, в третьому – 18:9, 25:15.

Можливо, такий перебіг подій дещо заспокоїв волейболістів «ЕкоДіму», а з іншого боку піднеслися духом підопічні Юрія Мальчицького, але факт залишається фактом. Вболівальники знов побачили те, що напевно і хотіли, боротьбу з фаворитом. «Булава» довгий час вела в рахунку – 5:3, 13:9, 20:16, 20:18, 21:20 і все ж таки довела партію до логічного підсумку – 25:21. 2:2 в матчі.

На тай-брейку «ЕкоДім» все же реалізував перевага в класі, хоча до певно часу боротьба була рівною – 5:5, 10:7, 13:9 та 15:10. Вінницька здобула важку перемогу, а «Булава», гадаємо, в цілому порадувала вболівальників своєю грою.

«Бахмут» - «Заваір» - 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:23)
«Бахмут»: Корнієнко (к), Сич, Корнєєв, Білий, Ковальчук, Бороздін; Скребцов (л), Мартіросян, Мачула. Тренер – Олександр Мирний.
«Заваір»: Маловічко, Ярощук, Христов, Пархоменко, Резник, Пересунчак (к); Серебряков (л), Нестеренко (л), Волков, Кондратович. Тренер – Максим Пархоменко.
Судді: С.Лемещук (Київ), М.Хвас (Тернопіль).
Тривалість матчу: 96 хв. (25+27+27+26).
Кращі гравці (версія ФВУ): Пересунчак – Сич.
25 березня. Львів. Спорткомплекс ТК НЛТУУ. 67 глядачів.

Матч «Бахмута» та «Заваіром» за своїм сюжетом повністю відповідав своєму статусу – статусу матча фінального турніру, де визначаються медалісти чемпіонату України. Тим більше, грали прямі конкуренти – принаймні така диспозиція склалася після 1-го етапу.

В першому сеті все вирішилося в самісінькій кінцівці, де останнє слово залишилося за бахмутівцями. 2:2, 7:10, 14:13, 21:19 та 25:23.

В другому сеті глядачі побачили надпотужний початок від «Заваіра» - 4:0, 10:3. Втім, це не забезпечило спокійний перебіг подій для березівської команди. «Бахмут» кинувся в погоню, яка увінчалася успіхом – 6:11, 12:14, 19:19. Тут в кінцівці краще виглядали підопічні Максима Пархоменка – 22:20 та 25:21 – та зрівняли рахунок в матчі.

В третій партії вже вони знаходилися в ролі тих, хто наздоганяє. Тут гра взагалі нагадувала гойдалки в середині партії ривок 6:0 зробив «Бахмут» - 12:11-18:12, а потім тією ж монетою їм відплатив «Заваір», коли програючи 16:22, наздогнав суперника в одній розстановці – 22:22. Втім, кінцівка за командою Олександра Мирного. 25:22.

В четвертій партії березівська команда знов в погоні – відставання сягало п’яти очок – 11:16. «Заваір» показав характер та вийшов вперед – 21:19. Але тут же дозволив супернику набрати два очки поспіль. 21:21. Далі наднапружена кінцівка – 22:21, 23:21, 23:23, 25:23.

3:1 – «Бахмут» здобув надважливу перемогу над конкурентом та перемістився на третю позицію і в заключний день у грі з «Булавою» може покращити позицію. Втім, і господарям турніру обов’язково треба перемагати.

Зараз команди мають такі показники: «ЕкоДім» - 2 перемоги, 8 очок, «Заваір» - 1-4, «Бахмут» - 1-3, «Булава» - 0-3 відповідно.