-
-

Вища ліга (чоловіки). Три новачки та «Фаворит»

28.09.2017
У чемпіонаті України серед чоловічих команд вищої ліги, як і в минулому сезоні, стартують 16 учасників. Серед новачків дивізіону - три колективи.

УЧАСНИКИ

Серед учасників: «Фаворит» (Лубни), який «вилетів» із Суперліги, команди, які грали у вищій лізі в минулому сезоні - ВК «Бахмут-ШВСМ» (Бахмут), «Булава» (Львів), «Заваір» (Березівка, Одеська обл.), «Новатор-2-Прикордонник» (Хмельницький), СК «Херсон-Сіті» (Херсон), «Колос» (Новоселиця), «Олюртранс» (Луцьк), «Локомотив-ХДВУФК №1» (Харків), «Зміївський енергетик» (Слобожанське, Харківська обл.) колишня команда «ХОВУФКС-Юридична академія-2», «ХАЕС-НАЕК» (Нетішин, Хмельницька обл.), ФСТ «Спартак» (Свалява), НУФВСУ (Київ), а також новачки дивізіону - ВСК «МХП-Вінниця», «Агро-Спорт» (Антонівка, Херсонська обл.), «ШВСМ-СумДУ» (Суми).

Відзначимо повернення на національну орбіту – після річної перерви – сумської команди. До речі, вона знову представляє Сумський державний університет.

СХЕМА

Змагання пройдуть за тією ж схемою, що і в попередньому сезоні.
На першому етапі команди, які умовно розділені на чотири групи, зіграють в одне коло один із одним, тобто по 15 матчів. У першому турі учасники в кожній групі зіграють в одне коло, потім за схемою «2 на 2» зіграють ще шість турів, тобто ще 12 матчів.

На другому етапі команди, які посіли 1-4-е місця, зіграють два кола в два тури. Другий етап вони розпочнуть з бонусними очками, відповідно зайнятим місцям: 1-е місце – 3 очки, 2-е – 2 і так далі. Перший тур приймає команда, яка посіла друге місце на першому етапі, другий тур – команда, яка посіла перше місце.

За 5-8-е, 9-12-е та 13-16-е місця команди зіграють в одне коло в один тур. Боротьба розпочинається без врахування очок, набраних в попередньому етапі.

Команда, яка посіла перше місце, виходить до Суперліги замість останньої команди за підсумками сезону в елітному дивізіоні.

Команда, яка посіла друге місце у вищій лізі, зіграє перехідні ігри за право підвищитися у класі із сьомої командою Суперліги. Суперники зіграють серію з п’яти матчів до трьох перемог.