Визначилися переможці чоловічих та жіночих кубків Виклику та ЄКВ

На минулому тижні визначилися перші володарі європейських клубних трофеїв. Ними стали представники Туреччини, Росії та Франції

Кубок Виклику. Жінки. Фінал. 15 квітня
«Бурса» (Туреччина) - «Олімпіакос» (Греція) 3:0 (25:15, 25:16, 25:23)
перший матч 2:3 (25:18, 25:15, 20:25, 19:25, 10:15)

Після поразки в Греції в першому поєдинку фіналу від «Олімпіакоса» з рахунком 2:3, турецькому клубу «Бурса» необхідно було вдома не просто виграти, а й з певним результатом - 3:0 або 3:1.

Господарі поля блискуче впоралися з поставленим завданням. Особливо помітним було їх перевага в перших двох партіях, що завершилися з рахунком 25:15 і 25:16. Лише в третьому сеті грецьким волейболісткам вдалося нав'язати боротьбу «Бурсі», але в підсумку все одно перемогла турецька команда - 25:23. Таким чином, «Бурса» стала володарем жіночого європейського Кубка Виклику.

Кубок Виклику. Чоловіки. Фінал. 16 квітня.
«Факел» (Росія) - «Шомон» (Франція) 3:1 (21:25, на 25:20, 25:19, 25:18)
перший матч 3:1 (25:12, 15:25 26:24, 30:28)

Волейбольний Кубок Виклику у чоловіків в сезоні 2016-2017 років розіграли російський клуб «Факел» з Нового Уренгоя і французький «Шомон». У першій зустрічі в Парижі виграли гості з рахунком 3:1.
Повторний матч почався з того, що французькі волейболісти взяли стартовий сет з рахунком 25:21. Але потім господарі майданчика зуміли схилити чашу терезів на свою сторону і виграли три партії поспіль.

У підсумку «Факел», який в минулому сезоні був фіналістом Кубка Виклику, вперше став володарем трофея. У його складі успішно грав центральний блокуючий Вадим Лихошерстов, який свого часу виступав за харківський «Локомотив».

Кубок ЄКВ. Жінки. Фінал. 15 квітня.
«Бусто-Арсіціо» (Італія) - «Динамо-Казань» (Росія) 2:3 (25:23, 25:16, 12:25, 21:25, 12:15)
перший матч 1:3 (18:25, 22:25 25:20, 22:25)

У фіналі жіночого європейського волейбольного Кубка ЄКВ в нинішньому сезоні зустрілися італійська команда «Бусто-Арсіціо» і російський клуб «Динамо» (Казань).

У першому матчі на своєму майданчику «Динамо» перемогло з рахунком 3:1. Італійки в повторному матчі були близьки до камбеку. У мачті-відповіді вони вели по партіях 2:0, вигравши два сети 25:23 і 25:16. Однак потім ситуація на майданчику змінилася і далі вже перевага була на боці гостей.

Вигравши гру з рахунком 3:2, «Динамо» вперше в своїй історії завоювало жіночий Кубок ЄКВ. У складі переможців виступала Марина Марюхніч (на фото в синій формі), яка народилася в Одесі і свого часу грала за черкаський «Круг» і за національну збірну України.

Кубок ЄКВ. Чоловіки. Фінал. 15 квітня.
«Тур» (Франція) - «Трентіно» (Італія) 3:1 (31:29, 22:25 25:22, 25:23); «Золотий» сет - 15:13
перший матч 0: 3 (14:25, 19:25, 17:25)

Після того, як в першому матчі фіналу Кубка ЄКВ італійський клуб «Трентіно» на своєму майданчику впевнено переміг французьких волейболістів (як по грі, так і за рахунком 3: 0), багато фахівців припустили, що у матчі-відповіді у італійців не повинно бути проблем. Але вийшло все зовсім не так.

Можливо, ключовою в цій грі стала перша партія, яка тривала 40 хвилин. Її з рахунком 31:29 виграли волейболісти «Тура». У другому сеті «Трентіно» зумів вирівняти ситуацію, перемігши 25:22, проте після третьої партії господарі майданчика знову вийшли вперед, причому виграли її з тим же результатом 25:22.
Дуже впертим виявився четвертий сет. Незважаючи на те, що більшу частину часу лідирували французи, в самій кінцівці гості змогли скоротити своє відставання до мінімуму 24:23. І все ж «Тур» виграв двадцять п'яте очко і, тим самим, перевів протистояння в «золотий» сет.

Тут до рахунку 4: 4 гра була рівною, а потім французькій команді вдалося взяти три очки поспіль 7:4. Далі «Тур» ще збільшив свій відрив 9:5, але італійцям ціною неймовірних зусиль вдалося наздогнати суперників 12:12. Зрозуміло, що тут вже пішла гра нервів і міцніше вони виявилися у представників Франції - 15:13.

Джерело: volleyball.sport.ua
Теги: кубок Виклику(ч), кубок Виклику(ж), кубок ЄКВ(ч), кубок ЄКВ(ж)
Переглядів: 178 Коментарів: 0

05.04.18 Кубок Виклику. Фінали. Перші матчі. Дві поразки "Олімпіакоса".
22.03.18 Визначилися фіналісти Кубку Виклику у чоловіків та жінок
21.03.18 Визначилися фіналісти кубку ЄКВ у чоловіків та жінок
15.06.17 Єврокубки. «Хімік» - в Швейцарію, «Локомотив» та «Барком-Кажани» - в очікуванні cуперників
03.04.17 Визначилися фіналісти в чоловічому та жіночому кубку Виклику та кубку ЄКВ