-

Жіноча збірна України – переможець Євроліги

09.07.2017

Україна – Фінляндія – 3:1 (17:25, 25:23, 26:24, 25:16)
Україна: Трушкіна 9 (9 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Денисова 7 (5,2,0), Степанюк 19 (17,1,1), Кодола (к) 19 (15,1,3), Новгородченко 2 (2,0,0), Дорсман 10 (4,3,3); Степанчук (л), Чернуха 7 (5,2,0), Дегтярьова. Тренер – Гарій Єгіазаров.
Фінляндія: Косонен 11, Аланко 3, Піхламякі 5, Корхонен 24, Карху 8, Йоман 8; Колйонен (л), Мянтіла, Раананен, Хейккінен 4, Лааконен 2, Піасанен, Боргард-Мадсен, Кокконен 3. Тренер – Тапіо Кангасніємі.
Судді: П.Харізанов (Болгарія), Т.Халаш (Угорщина)
Тривалість матчу: 108 хв. (24+27+34+23).
Набрані очки: 94-89 (57-49 – атака, 7-7 – блок, 9-11 – подача, 21-22 – помилки суперника).
9 липня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання. 1500 глядачів.

Манеж івано-франківського фізичного виховання, як і на минулих матчах Євроліги, був заповнений вщерть. В цей день, в день історичного матчу для українського волейболу, підтримка була потрібна, мабуть, як ніколи. Після перемоги в першому матчі у збірної України був відмінний шанс слідом за чоловічою збірною здобути перемогу в Євролізі. Втім, і суперниці були налаштовані взяти реванш та здобути перемогу цьому змаганні. Теж глядачі побачили справжню битву за головний трофей Євроліги.

ПАРТІЯ ПЕРША. БЕЗ ПРИЙОМУ

Розпочався поєдинок яскраво – з подвійного блоку Ірина Трушкіна – Надія Кодола, але продовжився помилкою на подачі тієї ж Кодоли. Мабуть, хвилювання далося взнаки, все ж таки на кону стояла перемога в змаганнях. А у національної жіночої збірної ще не було трофеїв європейського рівня.

На стартовому відрізку матчу команди відповідали ударом на удар. Українки будували гру переважно через Анну Степанюк, і це приносило успіх. Відзначилася Анна і ейсом. Додала потужну атаку Надія Кодола. Перший темп поки не задіяли, і взагалі швидкі атаки були рідким явищем для нашої збірної в цьому матчі. На першу перерву пішли з мінімальною перевагою фінської команди – 8:7. Капітан збірної відновила паритет, але розвинути успіх завадили фінські волейболістки, які продемонстрували неабиякий захист в наступному розіграші. А потім суперниці розійшлися на подачі – спочатку Нора Косонен, а потім Пія Корхонен. Ніяк не могли українські приймаючи з ними справитися. Серія помилок – 10:16 на табло. Ліквідувати цей гандикап підопічні, як не намагалися, не змогли. 17:25. Фінляндія повела в матчі – 1:0.

ПАРТІЯ ДРУГА. ПОВЕРНЕННЯ

Стартовий відрізок другої партії, та й партія в цілому, розвивався в тому ж дусі, що і початок першої – в рівній боротьби. Для фінської команди цей сет був неабияким шансом здобути триочкову перемогу в матчі та перевести гру у площину лотереї - «золотого сету». Втім, і українські волейболістки розуміли всі наслідки поразки в другій партії. Тож цілком логічно, що доля цього сету вирішувалася в самісінькій кінцівці. Після атаки Світлани Дорсман у складній ситуації українки повели 19:17. Втім, незабаром, Ноора Косонен зрівняла рахунок – 22:22. Постріл Надії Кодоли з краю сітки – 23:22. Фінки відповіли блок-аутом – 23:23. Торкання сітки від суперниць – 24:23. І знов помилка фінської команди, на цей раз в прийомі. Анна Степанюк реалізувала сіточний м’яч. Без варіантів для фінок. 25:23. 1:1 в матчі. Все спочатку.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ. ЧЕМПІОНСЬКА

Українкам залишалося виграти ще одну партію, щоб достроково виграти Євролігу. З іншого боку, для фінської команди це був останній шанс посперечатися за перемогу в цьому турнірі. Тож хід подій в цій партії був зумовлений таким розкладом. Таким, наднапруженим, з бурею емоцій, боротьбою за кожний м’яч, забігаючи наперед, він і вийшов.

І все, начебто, складалося на користь збірної України. Після дуплету Карини Денисової наша команда нарешті отримала комфортну перевагу – 14:11. Далі – більше. Потужний пострілу Надії Кодоли із задньої лінії ще більше наблизив перемогу – 19:15. Але збився приціл у нашого капітана – на заваді став фінський блок. І вже суперник став ближчим до перемоги в сеті – 23:21. Але Кодола чудовим ударом «4 по 4» відібрала надію у фінок на швидке закінчення партії.

А потім вона ж відіграла перший та єдиний сетбол суперниць – 24:24.

Торкання сітки у фінок і сетбол вже у збірної України – 25:24. І ось удар з краю …. Аут? Гравці збірної України вже тріумфували. Зарано. Судді зафіксували «торкання блоку». 25:25. Граємо далі.

Ще один сетбол України. Анастасія Чернуха, яка замінила Карину Денисову у кінцівці партії, ударом з четвертої зони. 26:25.

Наступний розіграш. Знов удар номера 13 фінської команди. На цей раз точно в аут. Є – перемога в Євролізі!

27:25 – збірна України виграла другу партію в матчі, що принесло їй перемогу за сумою двох матчів.

Слідом за чоловічою збірною України переможцем Євроліги стала і жіноча збірна.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА. В РАНЗІ ЧЕМПІОНА

Четверту партії українські волейболістки вже більш розкуто, як говорять, з відчуттям виконаного боргу. Трохи пофеєрила в чемпіонській партії діагональна Анастасія Чернуха, яка упродовж турніру мала небагато ігрової практики – вона набрала сім очок в цьому сеті (5 в атаці, 2 – на подачі). Вона, до речі, могла поставити і переможну крапку в матчі, але трохи поквапилася та «влізла» в сітку. А передував цьому епізоду бездоганний цвях у виконанні Ірини Трушкіної, яка, нагадуємо, стала кращим снайпером команди у першому фінальному матчі Євроліги.

А завершила переможну ходу збірної України Анна Степанюк. І це було символічно, адже саме вона була визнана найціннішім гравцем дебютної для України Євроліги.

Дебютної та переможної. Вітаємо усіх із «золотим» дублем українських національних збірних в Євролізі.

Тепер, у вересні, на жіночу збірну чекає фінальна частина чемпіонату Європи.

ЧЕМПІОНИ ЄВРОЛІГИ-2017

Золоті нагороди Євроліги отримали: капітан команди Надія КОДОЛА, Марина ДЕГТЯРЬОВА, Ірина ТРУШКІНА, Карина ДЕНИСОВА, Анастасія ЧЕРНУХА, Юлія ГЕРАСИМОВА, Анна СТЕПАНЮК, Аліна СТЕПАНЧУК, Олена НОВГОРОДЧЕНКО, Христина НЄМЦЕВА, Тетяна ЯЦКІВ, Світлана ДОРСМАН, Діана КАРПЕЦЬ, головний тренер Гарій ЄГІАЗАРОВ, тренери – Дмитро ФІЛІШТИНСЬКИЙ, Володимир ПОДКОПАЄВ, лікар Олег КРИВКО.