РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Два тури у Вараші

29.01.2023
28-29 січня в місті атомників пройшли чергові тури чемпіонату Рівненської області серед ветеранських(40+) та чоловічих команд. Обидва тури принесли несподіванки.

Розпочали ветерани. В суботу першими на майданчик вийшли команди РАЕС та «Полісся». Якщо для господарів це була стартова гра чемпіонату то для об’єднаної команди Корнина та Рокитного вже відіграла дві гри і відіграла невдало. Тому звітний тур був останнім шансом полісян зачепитися за трійку команд, яка продовжить боротьбу за нагороди в наступному етапі.

Напевне саме це стало вирішальним чинником в побудові гри «Полісся». Максимально розважлива гра забезпечила «Поліссю» комфортну перевагу в першому сеті. В другому все було не так однозначно однак атомники занадто пізно розпочали погоню за суперником, якого занадто далеко відпустили на старті. Тож перемога Корнина/Рокитного 2:0.

Наступна гра між варашанами і їх сусідами сарненцями пройшла за непередбачуваним сюжетом. Сарненський «Хлібодар» в першій партії буквально «виніс з майданчика» господарів 25:11. Тим самим команда РАЕС виявилася в кроці від повного провалу в домашньому турі. Тому атомникам відступати було вже нікуди і вони заграли так, якби й не було трьох програних поспіль партій. Спочатку декілька разів «підловивши» сарненців блоком, а далі утримуючи перевагу до завершення партії. Таким чином все мав вирішити тай-брейк. І знову грізною зброєю атомників став блок, якій в поєднанні з захистом створив на старті комфортну перевагу для господарів. «Хлібодар» також відступати не збирався і потрохи скорочуючи відставання на самому фініші «дістав» втікачів. Однак за рахунку 12:12 варашани набрали поспіль три очки залишивши партію, а з нею і мат за собою.

В заключній грі туру зустрілися «Полісся» та «Хлібодар». Для обох команд ця гра була надважлива бо поразка практично позбавляла шансів на боротьбу за нагороди. За рівної гри в першій партії все ж більш точнішими були сарненці і вигравши сет 25:23 вони зробили заявку на загальну перемогу. Пам’ятаючи попередню гру в цій «Хлібодар» не дав супернику жодних шансів на камбек. «Полісся» намагалося змінити ситуацію але на фініші гри їм банально не вистачило сил.

Всі результати туру:
РАЕС (Вараш) – "Полісся-Рокитне-Корнин" 0:2 (16:25, 23:25)
РАЕС (Вараш) – "Хлібодар" (Сарни) 2:1 (11:25, 25:21, 15:12)
"Полісся-Рокитне-Корнин" – "Хлібодар" (Сарни) 0:2 (23:25, 18:25)

В турнірній таблиці ветеранського чемпіонату зараз надзвичайно заплутана ситуація. Рівняни мають 2 перемоги в 2-х матчах у всіх інших команд по одній перемозі, причому у «Полісся» в 4-х матчах, а в решти команди в двох.

Всі результати чемпіонату та турнірна таблиця | Фотогалерея чемпіонату

А вже в неділю на майданчик вийшли чоловічи команди. Нажаль не змогла прийняти участь в турі команда з Гощі і за це вона отримала дві технічні поразки від господарів туру та сарненськго «Маяка».

Таким чином тур скоротився з 4-х ігор до 2-х. В першій грі туру зустрілися команди Рівного і Сарн. Рівняни практично забезпечили собі участь у фіналі 4-х в той час коли «Маяк» провалив домашній тур і підійшов до сьогоднішніх матчів маючи в активі лише одне очко. Тому саренські волейболісти фактично поставили себе на межу не потрапляння в наступний етап. Виправляти ситуацію вони почали з перших розіграшів вдало варіюючи атаки і демонструючи непоганий захист. Рівненський «Чемпіон», якому для абсолютного гарантування потрапляння в фінальний етап достатньо було взяти один сет, намагався змінити перебіг подій однак «Маяк» раз-по-раз знаходив контраргументи і вони були вагоміші за рівненські. Таким чином «Маяк» повіз з вараського туру дві перемоги і вони суттєво покращили шанси сарненців.

В другій грі туру зустрічалися господарі туру – команда РАЕС та «Чемпіон». Рівненська команда краще почала гру регулярно знаходячи шпарини у вараському блоці. Однак за рахунку 15:10 на користь рівнян щось в їх грі зламалося і атомники крок за кроком почали вирівнювати гру. На самій стрічці зуміли зрівняти рахунок, відіграти сетбол та завершити сет на свою користь. Отримавши психологічну перевагу господарі заграли ще розкутіше і друга партія пройшла вже за відчутної переваги команди РАЕС.

Всі результати туру
"Маяк"(Сарни) – "Чемпіон" (Рівне) 2:0 (25:16, 25:20)
"Чемпіон" (Рівне) – РАЕС(Вараш) 0:2 (25:27, 14:25)

Турнірна ситуація в чоловічому чемпіонаті не менш заплутана ніж у ветеранів. Лише студенти НУВГП забезпечили собі участь в наступному етапі. На ще три путівки претендують п’ять команд. На питання «хто продовжить боротьбу за нагороди?» дадуть відповідь два наступні тури в лютому, які пройдуть в Рівному та Сарнах.