РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Коли слова не розходяться з ділом…

13.09.2020

Ще напередодні старту жіночої суперліги в рівненському клубі заявляли про бажання боротися за нагороди і стартові матчі підтвердили небезпідставність таких заяв. «Регіна» здобула дві яскраві перемоги над непростими суперниками.

В цьому сезоні змінена формула проведення змагання: з системи з спареними матчами перейшли на систему, коли чотири команди збирається в одному місті і проводять дві гри з різними суперниками.
Згідно календаря «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» стартувала в Луцьку – тож далеко їхати не довелося. Суперницями рівнянок стали команди, які на момент введення карантинних заходів посідали третє та четверті місця в регулярці: тернопільська «Галичанка» та житомирське «Полісся». Хоча з того часу зазначені команди зазнали кадрових втрат.

Чудова нагода для підтвердження амбіцій! І рівненський клуб повністю скористався нагодою продемонструвати вагомість своїх планів.

"Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ"-"Регіна-МЕГУ-ОШВСМ"
0 - 3
(22 - 25, 21 - 25, 17 - 25)

Перша гра за календарем відбулася саме з тернопільськими волейболістками. Потрібно відмітити, що саме «Галичанці» рівненські волейболістки поступилися в товариському турнірі напередодні старту сезону. Але підготовчі ігри це одне, а офіційні – зовсім інше. Цю істину і підтвердила гра.

«Регіна» розпочала в наступному складі: Уляна Котар, Ангеліна Мірчева, Анна Єфременко, Лариса Тимчак, Валерія Паршина, Анастасія Дударенко.

Після рівного початку рівнянки потрохи почали нарощувати свою перевагу. 8:5, 16:10 і нарешті 19:13. Здавалося, що проблем не виникне. Однак суперниці продемонстрували характер і набравши сім(!) очок поспіль ледь не перевернули хід партії з ніг на голову. Проте тайм-аут та серія замін зуміли зупинити ривок «Галичанки», а у вирішальних розіграшах сильнішою виявилася саме «Регіна». 25:22. Ось таким непередбачуваним видався стартовий сет чемпіонату.

Друга партія розпочалася за ініціативи суперниць. Волейболістки з Тернополя повели 5:1. Тренерський штаб «Регіни» відповів заміною(Тимчак-Хорольська) яка спрацювала. Рівненська команда спочатку вирівняла становище, а потім і захопила ініціативу. Ще до рахунку «20» на майданчику точилася приблизно рівна боротьба але на вирішальних м’ячах команда з Рівного довела свою перевагу.

Третя партія таких хвилювань, як попередні дві рівненській команді не принесла. Після рівних стартових розіграшів рівненська команда почала нарощувати свою перевагу і вже цього разу ніяких послаблень суперницям не надала. 25:17 і перемога 3:0.

Найрезультативнішою в складі рівнянок стала Анна Єфременко, яка до 13 вдалих атак додала 4 ейси і 1 блок, що у підсумку склало 17 очок.

"Регіна-МЕГУ-ОШВСМ"-ВК "Полісся-ШВСМ-ЖДУ"
3 - 2
(23 - 25, 28 - 26, 25 - 22, 23 - 25, 15 - 11)

Наступного дня суперницями рівненських волейболісток стали житомирянки. Як з’ясувалося, ця гра стала самою впертою в стартовому турі жіночої суперліги. «Регіна» розпочала тим же складом що й напередодні. Але якщо свою першу гру рівненська команда виграла то житомирянки програли господаркам майданчику і були сповнені рішучості виправити турнірне становище.

Однак попри налаштування суперниць рівненська команда впевнено розпочала матч. І хоч суперник невдовзі підтягнувся в рахунку «Регіна» на пів-кроку знаходилася попереду аж до кінцівки сету. А от вирішальні розіграші не задалися. Суперниці набрали декілька важливих очок і, не дивлячись на тактичні ходи від Петра Хілька у вигляді тайм-ауту та заміни, зуміли залишити партію за собою 25:23.

Рівнянки з відповіддю не забарилися. В наднапруженій другій партії, в якій шальки терезів хиталися то в один то в інший бік, «Регіна» продемонструвала спортивний характер та перемогла 28:26.

Третя партія протікала за сценарієм рівненських волейболісток аж до рахунку 20:12. Але тим і цікавий жіночий волейбол, що в ньому інколи стаються несподівані метаморфози. За такої солідної переваги житомирянки зуміли підтягнутися в рахунку і лише здобутий гандикап дозволив рівненській команді таки довести сет до перемоги 25:22.

Так чи інакше, а ігрова ініціатива виявилася на боці «Полісся» що і втілилося у 8:4 на користь суперниць. Лише в середині партії «Регіна» вирівняла становище. Розпочалися «гойдалки». За рахунку 20:20 житомирські волейболістки набрали чотири очки на які рівнянки відповіли лише одним. Після тайм-ауту «Регіна» майже вирівняла становище, але майже в спорті не рахується. 25:23 на користь Житомира і перший тай-брейк в сезоні.

П’ята партію показала вищу готовність рівненського клубу. Зміна майданчиків відбулася за рахунку 8:5 на користь «Регіни». Таку перевагу віддавати було не можна і рівнянки продовжили нарощувати тиск. «Полісся» боролося до останнього але все що їм вдалося це дещо скоротити відрив. Тож 15:11 в партії, 3:2 в матчі і друга перемога «Регіни» в сезоні!

Так тримати!

А вже 18-го – 19-го вересня на «Регіну» чекають нові ігри. В Полтаві рівненські волейболістки зіграють з господарками, дебютантками Суперліги ВК «Полтавчанка-ПНПУ» та чернігівським «Університетом-ШВСМ». Ці команди розпочали з поразок але це ні про що не говорить. Їх суперницями були фаворитки сезону – «Хімік» та «Промітей».

Тож побажаємо рівнянкам продемонструвати свої найкращі здібності та перемогти!