РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Італія в сьомий раз стала чемпіоном Європи з волейболу

20.09.2021

Перемогою збірної Італії в польському Катовіце завершився чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків. У вирішальному поєдинку за золоті нагороди турніру збірна Італії завдала поразки команді Словенії.

Напередодні гри було складно визначити явного фаворита. З одного боку, у Італії більше досвіду перемог на змаганнях найвищого рівня. Однак останній гучний успіх у представників Апеннін був аж на Євро в 2005 році. Проте словенці грали у фінальних матчах чемпіонатів Європи в 2015, 2019 і ось тепер в 2021 роках.

Перша партія сьогоднішнього фіналу проходила за переваги збірної Словенії. Вона постійно йшла попереду і виграла 25:22. Другий сет став дзеркально протилежним. Тепер вже Італія буквально відразу ж повела в рахунку і не залишила шансів суперникам 20:25.

Третя партія спочатку протікала з перемінним успіхом, однак в її середині словенці різко додали і пішли вперед 17:12. У неймовірній боротьбі Італії вдалася гонитва за лідером і коли на табло спалахнули цифри 20:20 здавалося, що перелом настав на їхню користь. Однак Словенія взяла п'ять очок поспіль і виграла 25:20. І знову все розгорнулося на 180 градусів в наступному сеті. Тепер Італія довго йшла попереду, суперники її майже наздогнали, але у вирішальних розіграшах удача була на боці підопічних Фердінандо Де Джорджі - 20:25.

Отже, доля золотих медалей і титулу визначалася на тай-брейку. Словенія відразу ж повела 3:0. Італія відповіла 3:3. Рівна гра тривала до рахунку 7:7. А потім настав кульмінаційний момент. Італійці взяли чотири очки поспіль 7:11 і цим передбачили результат боротьби. Саме ця перевага збереглася до кінця матчу - 11:15.

У складі переможців більше за інших набрав очки Даніелле Лавіа - 21.

Чемпіонат Європи з волейболу. Чоловіки.
Фінал. Катовіце (Польща)

Словенія - Італія 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 20:25, 11:15)

Таким чином, Італія в сьомий раз в своїй історії стала чемпіоном Європи з волейболу. Тож тепер італійці кращі на континенті не тільки у футболі. А у Словенії знову срібний комплект медалей. Третій за останні 6 років.

Джерело: sport.ua