РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ

Суперліга (чоловіки). 11-й тур. У вирі суцільної інтриги

24.02.2018
ВК МХП-ВІННИЦЯ – БАРКОМ-КАЖАНИ – 0:3(23:25, 9:25, 21:25)
ВК «МХП-Вінниця»: Лизанець, Данилов, Скороход, Полуян, Клепко, Щавінський (к); Остроумов (л), Краєвський (л), Передрій. Горбенко. Тренер – Васіф ТАЛИБОВ.
«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кісілюк, Гладенко, Тевкун, Жуков; Брова (л), Бокшан, Семенюк. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.
Судді: Хвас, Медвідь.
Тривалість матчу: 61 хв. (23+17+21).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Скороход – Тевкун.
23 лютого. Вінниця. СК ВДПУ. 260 глядачів.

Останній часом «Барком-Кажани», що називається, набрав настільки потужний темп, що зупинити його, здається, просто неможливо. Нещодавно із цим був змушений погодитися «Локомотив», який поступився львівській команді у фіналі Кубка України, а тепер ось викинула «білий прапор» і амбіційна «МХП-Вінниця».

Щоправда, стартовий сет вийшов дуже бойовим, і лише в самій кінцівці зв’язка Владислав Діденко – Володимир Тевкун забезпечила «кажанам» переможні очки. Натомість у другому вінничани, засмучені підсумком попередньої партії, дозволили собі відверто «посипатися». І хоча потім таки зібралися та знову склали гостям цілком гідну конкуренцію, як-то кажуть, поїзд уже пішов.

Проте у повторному матчі, цілком вірогідно, розвиток подій може скластися за зовсім іншим сценарієм…

ВК МХП-ВІННИЦЯ – БАРКОМ-КАЖАНИ – 1:3(23:25, 26:24, 27:29, 16:25)
ВК «МХП-Вінниця»: Лизанець, Данилов, Горбенко, Полуян, Клепко, Щавінський (к); Остроумов (л), Краєвський (л), Скороход. Тренер – Васіф ТАЛИБОВ.
«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кісілюк, Семенюк, Тевкун, Брова; Бокшан (л), Плясецький, Бібер, Жуков, Гладенко. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.
Судді: Медвідь, Хвас.
Тривалість матчу: 90 хв. (19+23+27+21).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Щавінський – Тевкун.
24 лютого. Вінниця. СК ВДПУ. 220 глядачів.

З усього видно, після вчорашньої поразки вінничани провели кропітку роботу над помилками, бо цього разу в них виявилося все гаразд як в ігровій дисципліні, так і в психологічній. Звичайно, без помилок не обходилося, але ж, у свою чергу, підопічні Васіфа Талибова нерідко змушували помилятися й суперників. Тож не дивно, що на майданчику розгорнулася цілком рівна боротьба, де локальні успішні дії однієї з команд незмінно чергувалася з такими з діями іншої. І одразу в трьох поспіль партіях їхня доля вирішувалася на «більше-менше».

Проте ці «гойдалки» у третьому сеті стали кульмінаційними в усьому поєдинку. Зрештою, гарматні «постріли» Володимира Тевкуна таки призвели до перемоги в ньому «Баркома-Кажани», після чого господарі майданчику відверто знітилися. Ніби розувірившись у можливості здолати підопічних Угіса Крастіньша, у четвертій партії вони одразу ж дозволили опонентам відірватися до добрий сім очок, відіграти які вже було неможливо.

Таким чином, львівська команда набрала у Вінниці шість очок і впритул наблизилася до лідируючого «Локомотива». Благо, їй у цьому сильно підсобив «Новатор»…

НОВАТОР – ЛОКОМОТИВ – 0:3(23:25, 25:27, 22:25)
«Новатор»: Турик, Перепадя, Середа, Панкратенков, Ніколайчук, Тупчій; Кисіль (л), Філіпенко (л), Татаренко (к), Павлюк, Куранов, Оліщук. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.
«Локомотив»: Ковальов, Дрозд, Томин (к), Шевченко, Остапенко, Синиця; Фомін (л), Капаєв, Кучер, Євстратов. Тренер – Ігор ЗЯБЛІЦЕВ.
Судді: Скібіцький, Овчарук.
Тривалість матчу: 81 хв. (25+31+25).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Тупчій – Шевченко.
23 лютого. Хмельницький. СК «Епіцентр». 546 глядачів.

Хто пам’ятає події запеклішого протистояння цих команд у півфіналі Кубка України, той під час звітного матчу міг відчути таке собі «дежа-в’ю». Адже знову на майданчику тривала непримиренна боротьба за кожне очко, і в кінцівці кожного сету, ніби за іронією долі, Фортуна незмінно поверталася обличчям до харків’ян.

Підопічні Романа Ковальчука справді віддали заради перемоги все та навіть більше. Особливо ж на відзнаку заслуговує нещодавній новачок – досвідчений Андрій Тупчій, чиї виступи за кордоном значно покращили його тактико-технічний арсенал. Тож не дивно, що він був справжнім лідером «Новатора». Проте у своїй самовідданості не відступали й інші.

У свою чергу, на совість відпрацювали і підопічні Ігора Зябліцева. Тож навряд чи можна сказати, що вони не заслужили на успіх. Ось хіба що явно не в трьох сетах…

НОВАТОР – ЛОКОМОТИВ – 3:1(25:23, 25:23, 20:25, 26:24)
«Новатор»: Перепадя, Середа, Панкратенков, Ніколайчук, Тупчій, Татаренко (к); Кисіль (л), Філіпенко (л), Татаренко (к), Турик, Куранов, Оліщук, Павлюк. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.
«Локомотив»: Ковальов, Дрозд, Томин (к), Шевченко, Остапенко, Синиця; Фомін (л), Капаєв, Кучер, Євстратов, Грюк. Тренер – Ігор ЗЯБЛІЦЕВ.
Судді: Овчарук, Скібіцький.
Тривалість матчу: 104 хв. (25+26+26+27).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Середа – Томин.
24 лютого. Хмельницький. СК «Епіцентр». 500 глядачів.

Якщо пригадати, скільки разів у нинішньому сезоні команда Романа Ковальчука поступалася суперникам фактично на «більше-менше», то складалося враження, що пані Фортуна її за щось серйозно незлюбила. Однак подібна ситуація не могла тривати постійно. І ось, нарешті, хмельницькі волейболісти за свої старання й самовіддачу дістали справедливе винагородження…

Це знову вийшов поєдинок цілком гідних та приблизно рівних за своїм потенціалом опонентів. Тільки цього разу, на відміну від попереднього, у кульмінаційні миттєвості кожного сету (за винятком третього, в якому хмельничани, склалося враження, взяли паузу аби перевести подих) господарі майданчику, на радість своїм багаточисельним уболівальникам, схиляли шальки терезів на свій бік.

БУРЕВІСНИК-ШВСМ – СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ – 1:3(12:25, 25:23, 22:25, 15:25)
«Буревісник-ШВСМ»: Шаповал, Борисенко (к), Сухінін, Прищепа, Камінський, Христов; Старченко (л), Жуков (л), Копич, Дем’янський, Дикун, Ларко, Каліберда, Білик. Тренер – Роман НОСКО.
«Серце Поділля»: Осадца, Слинчук, Босенко, Олійниченко, Ставнійчук, Мазенко; Патратій (л), Дорош (л), Наложний, Сидоренко (к), Білан, Довгий. Тренер – Валерій КОПИЛОВ.
Судді: Баранюк, Елькін.
Тривалість матчу: 91 хв. (17+26+25+23).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Дикун – Сидоренко.
23 лютого. Чернігів. СК НУЧК. 110 глядачів.

«Серце Поділля» справедливо вважалося фаворитом, що й підтвердив розвиток стартової партії. Проте надалі, склалося враження, підопічні Валерія Копилова зарано переконали самих себе у легкій перемозі, за що тут же отримали відчутного «ляпаса». Чернігівчани не лише виграли другий сет, але й зберігали хороші надії у третьому – 20:20. Проте тут «сердечки», нарешті, розлютилися на самих себе не на жарт, і більше розслабленості собі не дозволили.

БУРЕВІСНИК-ШВСМ – СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ – 2:3(23:25, 29:27, 18:25, 30:28, 14:16)
«Буревісник-ШВСМ»: Дем’янський, Копич, Сухінін, Шаповал, Дикун, Христов; Старченко (л), Жуков (л), Борисенко (к), Прищепа, Камінський, Каліберда, Білик. Тренер – Роман НОСКО.
«Серце Поділля»: Осадца, Слинчук, Босенко, Олійниченко, Ставнійчук, Мазенко; Патратій (л), Дорош (л), Міщук, Сидоренко (к), Білан, Наложний. Тренер – Валерій КОПИЛОВ.
Судді: Елькін, Баранюк.
Тривалість матчу: 123 хв. (23+29+19+33+19).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Дикун – Осадца.
24 лютого. Чернігів. СК НУЧК. 100 глядачів.

Всупереч очікуванням, «Серце Поділля» вдруге зустріло з боку «Буревісника-ШВСМ» серйозний опір, і цього разу, так би мовити, ледь винесло ноги. У першому матчі господарі майданчику, певно, відчули спроможність боротися з грізними суперниками на рівних, тож звітний матч носив саме такий характер. Непримиренне протистояння точилося буквально зі стартового розіграшу і до останнього. На кожний прояв гостей, що називається, обійтися «малою кров’ю», підопічні Романа Носка відповідали безжальними разючими ударами, швидко приводячи опонентів до тями. Однак навіть коли ті викладалися на повну і навіть більше, досягти солідного відриву їм не вдавалося.

Чернігівчани виявили дива стійкості, вирвавши дві партії на запеклих «більше-менше», і тай-брейк розпочали з оптимістичних – 4:1. Однак вінничани, ціною неймовірних зусиль, зуміли відігратися – 9:9. Ну, а далі справа дійшла до валідольної розв’язки, де щастя посміхнулося колективу Валерія Копилова.

ДНІПРО – ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ – 2:3(26:28, 20:25, 25:18, 25:22, 10:15)
«Дніпро»: Хомин, Коновалов (к), Маринченко, Нестеренко, Чмирьов, Величко; Петровський (л), Панін (л), Лиходід, Рижов, Лубан. Тренер – Віталій СТАДНІКОВ.
«Юракадемія»: Єфименко, Лойтаренко, Шаповал (к), Андріюк, Рогожин, Русін; Д.Романцов (л), Канаєв (л), Анохін, Тюрін, Столбунов, Рябов, Титаренко. Тренер – Володимир РОМАНЦОВ.
Судді: Ковальчук, Копач.
Тривалість матчу: 103 хв. (24+22+22+22+13).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Маринченко – Єфименко.
23 лютого. Дніпро. СК ПДАБА. 135 глядачів.

Це протистояння не мало великого турнірного значення, тому, здається, його учасники грали з такою собі легкістю, яка не «грузить» психологічно. Може, саме тому воно й вийшло на радість глядачам, які отримали від сценарію двобою справжнє задоволення. Обидва наставники долю змогу чимало пограти багатьом виконавцям і, вірогідно, якраз через цей факт розв’язка настала лише у п’ятій партії. У ній харків’яни відпрацювали уже винятково на результат.

КП ВК ДНІПРО – ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ – 0:3(14:25, 20:25, 22:25)
КП ВК «Дніпро»: Величко, Хомин, Коновалов (к), Маринченко, Нестеренко, Чмирьов; Петровський (л), Панін (л), Лиходід, Рижов, Свириденко, Дейнега, Лубан. Тренер – Віталій СТАДНІКОВ.
«Юракадемія»: Титаренко, Лойтаренко, Шаповал (к), Андріюк, Рогожин, Русін; Д.Романцов (л), Канаєв (л), Єфименко, Столбунов, Рябов. Тренер – Володимир РОМАНЦОВ.
Судді: Копач, Ковальчук.
Тривалість матчу: 63 хв. (17+23+23).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Коновалов – Шаповал.
24 лютого. Дніпро. СК ПДАБА. 85 глядачів.

На відміну від першого матчу, цього разу «юристи» зіграли виключно на результат. Ні, від серії замін наставник Володимир Романцов традиційно не відмовився, проте всі вони носили не випробувальну, а ігрову необхідність. Тож дніпряни, попри всі старання, тепер уже очками не розжилися.


Джерело: ФВУ