-

Чемпіонат світу (U-21). Збірна України посіла 11-е місце

02.07.2017
Фото fivb.com

Збірна України перемогла збірну Єгипту в п’яти партіях і посіла 11-е місце на чемпіонаті світу (U-21).

Єгипет – Україна – 2:3 (24:26, 22:25, 25:22, 25:21, 8:15)
Єгипет: Авад 17, Зайєд 3, Мохамед 10, Соліман 7, Сеуді (к) 12, М.Алі 11; Мостафа (л), Абдельгвад, О.Алі 3, Ахмед, Хуссеін 7. Тренер – Маджед Мохамед.
Україна: Полуян 18 (16 – атака, 1 - блок, 1 – подача), Лиходід 9 (6,2,1), Головень 5 (1,1,3), Рогожін 25 (17,6,2), Остапенко 12 (12,0,0), Клепко 9 (5,3,1); Канаєв (л), Ковальов 4 (4,0,0), Столбунов. Тренер – Микола ПАСАЖІН.
Судді: Х.Л. Барріос (Аргентина), Б.Стойка (Румунія)
Набрані очки: 107-109 (55-61 – атака, 11-13 – блок, 4-8 – подача, 37-27 – помилки суперника).
2 липня. Чеське Будейовіце. «Будвар Арена».

Заключний матч молодіжної збірної України на чемпіонаті світу, від якого були чималі очікування. На жаль, вони не виправдалися. Чому? Про це ми поговоримо окремо. А поки про останній матч. За почесне 11-те місце зі збірною Єгипту, яка наробила чимало шереху на другому етапі чемпіонату.

ПАРТІЯ ПЕРША

В стартовому складі Микола Пасажін вирішив поставити Кирила Лиходіда замість одного з лідерів команди – Олега Плотницького. Як це позначиться на грі? Побачимо. Втім, Єгипет не суперник топ-рівня, щоб з ним неможна було грати. На старті – рівна боротьба. Нічого фантастичного єгиптяни не показували. Втім, і ми теж. Не без в збоїв в нападі. До першої перерви маємо мінімальну перевагу – 8:7 після атаки Георгія Клепка. Перший темп від Андрія Рогожина, блок-аут Кирила Лиходіда, який доволі впевнено увійшов у гру. «+2» у України. 11:9. Але єгиптяни не відпустили, і все вирішувалося у кінцівці. Першим сетбол отримав, до речі, суперник, хоча ми вели і 22:19 – але знову допустили серію власних помилок. На сетболі все ж таки знялися. І тут на допомогу прийшла подача Андрія Рогожина. Ейс – 25:24 вже на користь України. Ще одна потужна подача. Суперник направив м’яча у сітку. 26:24 – непростий сет за нами.

ПАРТІЯ ДРУГА

У другій партії підопічні Миколи Пасажіна пішли у відрив після другої перерви. 7:8 – ми програвали. Вагоме слово сказав Андрій Рогожин (№8, на фото), який взяв на себе лідерські функції в цей день. В усіх елементах – і в подачі, і на блоці, і в атаці. Ось він витримав, як говорять «МХАТовську» паузу, в необхідний момент стрибнув та зачохлив єгипетського діагонального Омара Алі. Потім ще один блок. 12:9 – йдемо у відрив. Але знов власні помилки, і знов щільна кінцівка, яка, втім залишається за нами. 12:12, 16:15, 21:20 та 25:22. В останньому розіграші промахнувся вже суперник.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

Третя партія була нашою. Про це говорив відмінний початок – 8:3, 12:7. Але знов проблеми з атакою. Можливо, ії корені в області психології. Але як би там не було, ми дозволили супернику перехопити ініціативу та спасти партію, а з нею і матч. Могли святкувати «суху» перемогу, а прийшлося грати четверту партію, причому із суперником, який був вже на неабиякому емоційному підйомі. Що, звісно, складніше.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА

Так воно і вийшло. Хоча, знов-таки, прибери українські волейболісти свої помилки, все могло завершитися в чотирьох партіях. Про це свідчить і статистика: при в цілому рівній грі в елементах у нашої команди вісім власних помилок, тоді як у суперника всього лише одна. Програючи 17:20 після двох пострілів Дениса Ковальова, який замінив Володимира Остапенка на позиції діагонального, збірна України звела відставання до мінімуму – 19:20. Рогожин закріпив статус-кво – 20:21, але кінцівка знову не вдалася. 21:25.

ПАРТІЯ П’ЯТА

Попередні «п’ятихатки» на цьому чемпіонаті не приносили нам щастя, але дуже не хотілося цей світовий форум завершувати на мінорній ноті. Єгиптянам, звісно, теж. Але на стартовому відрізку ми бачимо де що інше: команди дарували один одному очки – йшов серійний обмін помилками на подачі. 7:7. Кирило Лиходід відігрався від блоку – 8:7. І нарешті ейс – Олексій Головень. 9:7. І як же ж без Андрія Рогожина. Ще один блок від нього – шостий за рахунком. А всього 25 очок набрав харківський центральний блокуючий в цьому матчі. Як справжній кутовий нападник. 11:8. Це вже серйозна заявка на перемогу. І ця заявка була закріплена якісною кінцівкою. Поставив точку, як і належить, капітан Тимофій Полуян. 15:8 та 3:2 – збірна Україна перемогла в заключному матчі на чемпіонаті світу та зупинилася за крок до першої «десятки».