-
css fb twitter youtube
-
РОФВ РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ
-
-

-
-

ФВУ - 27!

16.11.2018
fvu-20181116.jpg (128.67 Kb)

Сьогодні мало хто знає чи пам’ятає, що перший чемпіонат України відбувся 90 років тому. Тоді у Харкові зібралися колективи з 11 міст, а перемогу святкувала команда Дніпропетровська. І це не випадково, адже саме у цьому місті в квітні 1933 року було проведено перший чемпіонат СРСР. Тож, як бачимо, розвиток волейболу на території України відбувався фактично з його появою в Радянському Союзі, де «летючий м’яч» розпочав свою ходу наприкінці 1920 року.

До України ж ця гра завітала 1925 року. У тодішньому Харкові мешкав професор В.Блях. Це був спортивний чоловік: якось у Москві він випадково потрапив на волейбольну гру й не на жарт зацікавився таким дійством. Щось подібне вирішив організувати в Харкові. Професора підтримали його колеги, учні. За кілька днів у місті було зведено перші волейбольні майданчики. Почалися масові змагання, які, власне, і поклали початок розвитку волейболу в Україні.

У лютому 1926 року при Губернській раді фізкультури створили організаційну групу з розповсюдження та розвитку цього виду спорту. Всеукраїнський спортивно-технічний комітет затвердив єдині правила. На той час у Харкові вже налічувалося близько ста команд. Створювалися перші колективи в Дніпропетровську, Одесі, Києві…

Так усе починалося. А в Незалежній Україні так званою точкою відправлення став рік 1991. Тоді керівництво Радянського Союзу ще не відало про швидкі історичні зміни, тому всі основні турніри відбувалися в українських містах. Зокрема, 22-30 березня у Києві пройшла Х Спартакіада народів СРСР, де, до речі, перемогла чоловіча збірна України. Саме там уперше всерйоз заговорили про необхідність створення своєї федерації, незалежної від діячів під прапором із серпом та молотом. І вже 16 червня відбулася так звана попередня Установча конференція Федерації волейболу України. Було обрано 118 делегатів від усіх областей, серед яких присутніми виявилися 94. Виконуючим обов’язки президента ФВУ призначили В.Федюшина, а до складу Виконкому ввійшли: О.Устенко – віце-президент, М.Паніч – відповідальний секретар, Н.Дивинський – виконавчий директор, В.Туровський – голова спортивно-технічної комісії, В.Чернов – голова тренерської ради, А.Лейбельман – голова колегії суддів, М.Овсянкін – голова комісії дитячо-юнацького спорту та підготовки резерву, Ю.Крюков – голова комісії ветеранів, М.Носко – голова науково-методичної комісії, С.Клопов, Є.Карельський – голова комісії пропаганди, Б.Іцковський – голова комісії міжнародних спортивних зв’язків, В.Федюшин, М.Піменов, Л.Небилицький. Члени Виконкому та голови обласних федерацій склали Раду Федерації волейболу України і затвердили основу І Статуту ФВУ.

Але ж попередня – вона і є попередня. Тим більше, пройшла вона ще до серпневих подій, коли й було проголошено Незалежність України. Звісно, виникла необхідність перевести діяльність волейбольної федерації на так звані офіційні рейки. І 16 листопада відбулася нова Установча конференція ФВУ, від якої й розпочала свій літопис історія волейболу Незалежної України. Тоді в Києві зібралися 64 делегати із 83 заявлених, і керівний склад організації обрали наступний: президент ФВУ – В.Ходєєв; члени Виконкому: О.Устенко – віце-президент, голова фінансово-економічної комісії, М.Паніч – виконавчий директор, голова матеріально-технічної комісії, Н.Дивинський – відповідальний секретар, голова оргмасової комісії, В.Туровський – голова спортивно-технічної комісії, М.Овсянкін – голова комісії дитячо-юнацького спорту та підготовки резерву, Ю.Крюков – голова комісії ветеранів, М.Носко – голова науково-методичної комісії, С.Клопов, Є.Карельський – голова комісії пропаганди, Б.Іцковський – голова комісії міжнародних спортивних зв’язків. Водночас було прийнято та затверджено Статут Федерації волейболу України.

Ось так вітчизняний волейбол, образно кажучи, вирушив у самостійне плавання. Багато різних «штормів» та «рифів» довелося йому перебороти за ці 27 років, зате було й немало тріумфальних здобутків. А два з невеличким роки тому, коли до керівництва ФВУ прийшов президент Михайло Мельник та його команда, було взято рішучий курс на серйозне зростання результатів та авторитету всіх наших збірних, у тому числі й національних. Тож, певно, таки не випадково наші чоловіча та жіноча збірні у нинішньому році гідно виступили у дебютних змаганнях "Золотої Євроліги", підопічні Угіса Крастіньша достроково вибороли путівку на Євро-2019, а колектив Гарія Єгіазарова знаходиться за крок від вирішення цього завдання.

І є всі підстави сподіватися, що це лише початок…
роздрукувати...

Новину додав: rofv
Джерело: ФВУ
Переглядів: 2559 Коментарів: 0
Повернутися назад


Залишати коментaрі можуть лише зареєстровані користувачі
КАЛЕНДАР НОВИН
-
 ◄  Липень 2021  
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
АРХІВ
-

 
ТЕГИ
-
Суперліга(ж)404 Регіна(Рівне)382 пляжний волейбол225 Суперліга(ч)186 збірна України(ч)185 збірна України(ж)168 чемпіонат Європи(ж)86 чемпіонат Європи(ч)84 Патріот(Рівне)77 РАЕС(Вараш)75 чемпіонат області(ч)75 кубок України(ж)64 вища ліга(ч)61 вища ліга(ж)59 перша ліга(ч)55 чемпіонат області(в)53 Ліга чемпіонів(ч)52 чемпіонат світу(ч)51 кубок України(ч)49 КАМАЗ-АГРО(Млинів)45 Ліга чемпіонів(ж)44 Євроліга(ч)40 кубок ЄКВ(ч)40 чемпіонат області(ж)39 кубок ЄКВ(ж)39 РОФВ39 чемпіонат EEVZA38 Євроліга(ж)36 Хлібодар(Сарни)34 НУВГП(Рівне)29
 
ВІДЕО
-


 
ФОТОАЛЬБОМ
-


-
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказанні посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на РОФВ (rofv.org). Посилання (гіперпосилання) є обов'язковим, незалежно від повного або часткового використання матеріалів. 

© 2016-2021 РОФВ