-
css fb twitter youtube
-
РОФВ РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ВОЛЕЙБОЛУ
-
-

-
-

Кубок України. Півфінал. А могло би дійти і до «золотого сету»!

21.01.2018
loko-novator-20180120.jpg (243.41 Kb)
Фото:ye.ua

«Локомотив» - Барком-Кажани»… Саме таким другий рік поспіль буде фінал Кубка України. І, в принципі, не можна сказати, що саме така пара виборювачів престижного трофею є несправедливою. Адже і харків’яни, і львів’яни шлях до фіналу проторили досить упевнено. Хоча нерви їм суперники намагалися псувати вельми старанно. Як от, наприклад, волейболісти «Новатора» підопічним Ігора Зяблицева…

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

ЛОКОМОТИВ – НОВАТОР – 3:1(25:18, 25:16, 17:25, 33:31)
«Локомотив»: Грюк, Синиця, Ковальов, Дрозд, Стаценко, Капаєв; Фомин (л), Євстратов. Тренер – Ігор ЗЯБЛИЦЕВ.
«Новатор»: Перепадя, Середа, Панкратенков, Николайчук, Вієцький, Павлюк; Кисіль (л), Онищук, Татаренко (к), Петращук, Козловський, Турик. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.
Судді: Скібицький, Гулька.
Тривалість матчу: 94 хв. (20+18+20+36).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Синиця – Козловський.
20 січня. Хмельницький. ФОК «Новатор». 368 глядачів.

Як розповів очевидець протистояння, журналіст ye.ua Володимир Гординський, цього матчу в Хмельницькому очікували. Про це може свідчити той факт, що за півгодини до гри майже всі сидячі місця для вболівальників були зайнятими. Утім, глядачі не одразу були активними у підтримці «Новатора». А все через те, що початок цього протистояння для господарів майданчику став не таким, на який сподівалися хмельничани…

«Локомотив» на подачах Олександра Грюка зміг одразу заробити чотири очки. І згодом свою перевагу лише нарощував – на другу технічну перерву команди пішли за рахунку 16:8.

Коли ж табло висвітило 12:20, наставник «Новатора» Роман Ковальчук наважився на одночасну заміну чотирьох гравців стартової шістки. Утім, це не допомогло його команді – «Локомотив» виграв 25:18. Уже після гри Роман Олександрович сказав, що, схоже, його підопічні елементарно перехвилювалися, адже прагнули здобути позитивний результат.

Друга партія мало чим вирізнялася від стартової. «Локомотив» домінував на майданчику, демонструючи клас як у захисті, так і в нападі. А тому на другу технічну перерву команди пішли з іще більш відчутнішою перевагою гостей – 16:7. І ця перевага трималася протягом усього сету. Як наслідок, друга партія знову була за командою з Харкова – 25:16.

За таких обставин у перерві хтось із вболівальників говорив: «Новатор» сьогодні без шансів». А дехто жартував: «То Ковальчук спеціально так «злив» дві партії, що розслабити суперника. Буде сьогодні п’ять партій! І наші виграють». І цей жарт, між іншими, був близьким до реальності. Адже далі заграв уже зовсім інший «Новатор»...

На початку третьої партії хмельничани вперше повели, і пішли на першу технічну перерву за рахунку – 8:3. Тепер відчувалася й підтримка власних трибун. У хмельничан, нарешті, гра налагодилася, а екс-волейболіст «Локомотива» Дмитро Вієцький зумів знайти шпаринки в захисті своїх колишніх одноклубників та приніс «Новатору» чимало очок. І за рахунку 16:8 відчувалося, що хмельничани зловили кураж. Їм вдавалися як атаки, так і блоки в захисті. Як наслідок, впевнена перемога в третій партії – 25:17.

Четверта партія – гра нервів. Саме так можна охарактеризувати сет, що для хмельничан став програшним. За рахунком. Але за самовіддачею, емоціями та деякими моментами – справжнім бійцівським, який не міг не сподобатися глядачам. Напружена боротьба точилася від самого початку партії. Щоправда, «Локомотив» певний час був на «крок уперед». Але згодом «Новатор» вперше повів у партії – 11:10. Та відірватися більше, ніж на один бал, не вдавалося. Почалися «гойдалки», які тривали аж до завершення партії. Утім, «Локо» мав матчбол, проте хмельничанам вдалося зрівняти рахунок та перейти в гру «більше-менше». У ній «Новатор» мав декілька разів виграти партію. Та такою можливістю не скористався. І затяжний сет завершився, все таки, перемогою гостей – 33:31. А разом із партією завершився і перший півфінальний матч…

НОВАТОР – ЛОКОМОТИВ – 2:3(22:25, 18:25, 25:18, 25:22, 8:15)
«Новатор»: Турик, Перепадя, Козловський, Панкратенков, Николайчук, Вієцький; Кисіль (л), Онищук, Татаренко (к), Павлюк. Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.
«Локомотив»: Грюк, Синиця, Ковальов, Дрозд, Стаценко, Капаєв; Фомин (л), Кучер, Шевченко, Євстратов, Остапенко. Тренер – Ігор ЗЯБЛИЦЕВ.
Судді: Гулька, Скібицький.
Тривалість матчу: 110 хв. (24+21+24+27+14).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Панкратенков – Ковальов.
21 січня. Хмельницький. ФОК «Новатор». 383 глядачі.

На відміну від першого матчу, стартовий сет не став легкою прогулянкою для фаворитів протистояння. Навпаки, волейболісти «Новатора» часто перегравали суперника, демонструючи те, що «складати зброю» завчасно не будуть. Але очевидної переваги не було в жодної з команд. А наприкінці партії хмельничани можуть винити лише себе в тому, що не змогли виграти її. Вони пішли на ризик на власних подачах і… не зуміли подати чотири власні подачі! Як наслідок, «Локомотив» здобув чотири легких бали, і партія завершилася перемогою гостей – 25:22.

Друга партія стала певним віддзеркалюванням першої. Знову рівна гра, на табло перемінні «відриви» в один-два бали, але очевидної переваги не було в жодної з команд. Та після другої техперерви в грі «Новатора» стався провал, і за якусь мить рахунок уже був 15:20. Зрештою, «Локо» знову виграв – 25:18.

Коли на табло 0:2 – ситуація критична. Третя партія для «Новатора» могла стати не лише останньою в цьому матчі, а й в усьому півфінальному протистоянні. Утім, якщо напередодні хмельничанам вдалося подарувати певну інтригу, то чому б і сьогодні не повторити? І вони зі старту сету почали діяти агресивніше та, водночас, обережніше. На подачах намагалися не ризикувати, а доставити м’яч на половину майданчика суперника. Гра вдавалася як у захисті, так і нападі. А тому й не дивно, що «Новатор» зумів заробити собі гандикап у чотири очки, який згодом збільшив до семи – 20:13. Наставник «Локомотива» Ігор Зяблицев почав одразу вносити корективи в гру своєї команди, міняючи одразу по декілька виконавців. Але… Хмельничан уже було не спинити. «Новатор» виграв партію – 25:18.

Четвертий сет також нагадував перший матч. Команди знову йшли «нога в ногу», хоча попереду на якийсь «крок» були саме господарі. І лише ближче до завершення партії «Новатору» вдалося відірватися на три бали – 20:17. А далі чергова гра нервів – «Локомотив» намагався завершити матч, хмельницька команда – перевести його на тай-брейк. Утім, нерви виявилися міцнішими в господарів майданчику, які змогли зробити те, що не вдалося вчора – 25:22, і рахунок у матчі став 2:2.

П’ятий сет мав розставити всі точки над «і». Якщо «Локомотив» програв би його, то командам довелося б ще раз зіграти подібну партію до 15 очок – так званий «золотий сет». Але волейболісти «Новатора», які в двох попередніх партіях проявили справжній характер та подарували інтригу в поєдинку, у цій не спромоглися зіграти, як у попередніх.

«Мабуть, просто не вистачило ні сил, ні емоцій», - резюмував після матчу головний тренер «Новатора» Роман Ковальчук.

«Локомотив» виграв – 15:8, і став переможцем не лише матчу, а й володарем путівки до фіналу.

«Думаю, що команди продемонстрували гру, гідну фіналу Кубка, не знаю, правда, як він складеться, - підкреслив після поєдинку Ігор Зяблицев, головний тренер «Локомотива». – Але такі матчі подобаються глядачам, за них і люблять волейбол. Думаю, свято волейболу в Хмельницькому вдалося».

ЛЬВІВ

БАРКОМ-КАЖАНИ – ВСК МХП-ВІННИЦЯ – 3:0(25:21, 25:22, 25:16)
«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кисилюк, Гладенко, Тевкун, Жуков; Брова (л), Бокшан. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.
«ВСК «МХП-Вінниця»: Головень, Лизанець, Руденко, Горбенко (к), Скороход, Клепко; Остроумов (л), Данилов, Тищенко. Тренер – Васиф ТАЛІБОВ.
Судді: Медвідь, Паршин.
Тривалість матчу: 65 хв. (22+23+20).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Жуков – Скороход.
20 січня. Львів. ПС «Галичина». 150 глядачів.

ВСК МХП-ВІННИЦЯ – БАРКОМ-КАЖАНИ – 0:3(13:25, 25:27, 20:25)
«ВСК «МХП-Вінниця»: Лизанець, Руденко, Скороход, Головень, Данилов, Щавінський (к); Остроумов (л). Тренер – Васиф ТАЛІБОВ.
«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кисилюк, Гладенко, Тевкун, Жуков; Брова (л), Бокшан, Плясецький. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.
Судді: Паршин, Медвідь.
Тривалість матчу: 67 хв. (18+26+23).
Кращі гравці (за версією ФВУ): Головень – Діденко.
21 січня. Львів. ПС «Галичина». 150 глядачів.

Коли напередодні матчів наставник львівської команди Угіс Крастіньш зауважив, що розставатися з почесним трофеєм його підопічні аж ніяк не збираються, то абсолютно не лукавив. Адже в обох поєдинках гравці «Баркома-Кажани» відчутно переважали опонентів саме у бойовому настрої, що позначалося й на якості дій.

У свою чергу, цілком виправдався і перед матчевий прогноз головного тренера вінничан Васифа Талібова: «Програє той, хто припуститься більшої кількості помилок». Так от протягом обох півфінальних поєдинків його волейболісти грішили ними значно частіше. Якраз це і стало головною причиною двох «сухих» поразок ВСК «МХП-Вінниця». Гості дали бій, але не настільки гострий, щоби вирвати подай один сет. Навіть другий у другому ж матчі, який фактично і став вирішальним в усьому протистоянні. Хоча в ньому, насамперед, начудили уже львів’яни, оскільки вони були попереду – 20:14. А далі дозволили такий собі «розслабончик».

Утім, то була чи не єдина серйозна причина дорікнути їм. Але вони зуміли викрутитися з непростої ситуації, і надалі знову мали відчутну перевагу.

Отже, 17 лютого у фінальному поєдинку зустрінуться «Локомотив» та «Барком-Кажани». Місце же його проведення стане відоме трохи пізніше…
роздрукувати...

Новину додав: rofv
Джерело: ФВУ
Теги: Кубок України(ч)
Переглядів: 1525 Коментарів: 0
Повернутися назад

Читайте також:

15.02.19 Третя кубкова вершина «Барком-Кажанів»
14.02.19 Кубок України (чоловіки). Головний приз розіграють «Серце Поділля» та «Барком-Кажани»
16.11.17 Кубок України (чоловіки). 3-й етап. Вінниця проекзаменує фаворитів
29.10.17 У чвертьфінал Кубка України вийшли 7 клубів Суперліги
03.11.16 Кубок України (чоловіки). 3-й етап. Чи вдарить "Булава" по "Кажанам"?

Залишати коментaрі можуть лише зареєстровані користувачі
КАЛЕНДАР НОВИН
-
 ◄  Лютий 2021  
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 
АРХІВ
-

 
ТЕГИ
-
Суперліга(ж)376 Регіна(Рівне)356 пляжний волейбол199 Суперліга(ч)179 збірна України(ч)171 збірна України(ж)149 Патріот(Рівне)77 чемпіонат Європи(ч)76 чемпіонат області(ч)74 РАЕС(Вараш)73 чемпіонат Європи(ж)72 кубок України(ж)61 вища ліга(ч)58 вища ліга(ж)55 перша ліга(ч)54 чемпіонат області(в)53 чемпіонат світу(ч)51 кубок України(ч)46 Ліга чемпіонів(ч)45 КАМАЗ-АГРО(Млинів)44 чемпіонат області(ж)39 Ліга чемпіонів(ж)39 кубок ЄКВ(ч)37 кубок ЄКВ(ж)36 Хлібодар(Сарни)34 РОФВ34 Євроліга(ж)32 чемпіонат EEVZA31 Євроліга(ч)30 перша ліга(ж)26
 
ВІДЕО
-


 
ФОТОАЛЬБОМ
-


-
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказанні посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на РОФВ (rofv.org). Посилання (гіперпосилання) є обов'язковим, незалежно від повного або часткового використання матеріалів. 

© 2016-2021 РОФВ