Серед других матчів туру окремо слід виділити протистояння у Сєвєродонецьку, де підопічні Віктора Туркули добряче отримали на горіхи за недостатню повагу до суперника. Певно, вони не сумнівалися, що, як і напередодні, переможуть без особливих проблем. Однак команда Гарія Єгіазарова вважала інакше, і досягла знакового успіху на тай-брейку, що називається, на характері…
СЄВЄРОДОНЧАНКА – ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ – 3:2(25:19, 27:25, 20:25, 15:25, 15:12) «Сєвєродончанка»: Нодиршоєва, Тетенко, Фаринюк, Жук (к), Луханкіна, Хворостяна; Петренко (л), Шипілова, Гавриленко. Тренер – Гарій ЄГІАЗАРОВ. «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ»: Стасівська (к), Яковчук, Мельниченко, Єфременко, Дрьомова, Мадзар; Ротар (л), Протянова, Зеневич. Тренер – Віктор ТУРКУЛА. Судді: Копач, Лемещук. Тривалість матчу: 105 хв. (20+25+21+20+17). Кращі гравці (за версією ФВУ): Жук – Стасівська. 3 лютого. Сєвєродонецьк. ПС «Льодовий». 158 глядачів.
З усього видно, тернополянки отриманої непоступливості суперниць відверто не очікували. Певно, гадали, що у тих за серією вдалих дій неодмінно прийде серія помилок, котра допоможе вирішати всі питання на власну користь. І не надто переймалися тим, що друга серія чомусь не стала реальністю у стартовому сеті. Адже у наступному їм, нарешті, вдалося змусити сєвєродонецьких волейболісток відчути певну розгубленість після виважених передач Олени Стасівської та точних ударів Оксани Мадзар з Ганною Єфременко. Однак, досягши рахунку 17:12, далі гра гостей відверто «забуксувала». А ось досвідченіша Анастасія Жук «завела» своїх партнерок вельми вчасно. І незабаром Віктору Туркулі довелося брати екстрений тайм-аут уже за рівноваги на табло – 20:20. Проте допоміг він – так собі. Бо, відчувши близькість успіху, команда Гарія Єгіазарова, що називається, на характері вирвала і цю партію.
Лише тепер, коли відверто запахло смаженим, гравці «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ» почали ставитися до кожного розіграшу з потрійною відповідальністю. І ця самовідданість мала позитивні наслідки – невдовзі рахунок за партіями став 2:2.
Однак у цей кульмінаційний момент самолюбство заграло вже у дівчат «Сєвєродончанки». Та й програвати їм, за їх же словами, давно вже набридло. Тож на тай-брейку вони протиставили непоступливому характеру опоненток не меншу власну непоступливість. І не знітилися, коли почали поступатися – 9:11. Тому незабаром Віктор Туркула вдався до тайм-ауту уже за рахунку – 12:13. Проте він не допоміг: два вирішальних розіграші Анастастасія Жук і її партнерки відіграли безпомилково.
Таким чином, образно кажучи, у чемпіонаті стався великий сюрприз по-єгіазаровськи. І «Сєвєродончанка» переконливо довела, що взагалі не рахуватися з нею буде дуже помилково…
ХІМІК – ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ – 3:0(25:21, 25:8, 25:18) «Хімік»: Дрозд, Напалкова, Дудник, Карпець, Крайдуба, Бойко; Нємцева (л), Степановська (к), Маєвська, Хобер, Микитюк. Тренер – Андрій РОМАНОВИЧ. «Волинь-Університет-ОДЮСШ»: Ужва, Скрипник, Собчук, Осачук, Рудик (к), Даньчак; Карасьова (л). Тренер – Богуслав ГАЛИЦЬКИЙ. Судді: Іванов, Скібицький. Тривалість матчу: 58 хв. (23+16+19). Кращі гравці (за версією ФВУ): Бойко – Рудик. 3 лютого. Южний. ФСК «Олімп». 110 глядачів.
Фактично, більш-менш рівна боротьба точилася лише в першому сеті. Щоправда, і в ньому гра проходила за схемою: «Хімік» відривався, «Волинь» наздоганяла. Зокрема, коли господарки майданчику повели – 3:0, свою «гармату» вище блоків включила Людмила Осачук, А коли Діана Карпець і Дар’я Дрозд знову забезпечили южненкам комфортну перевагу, у гостей на всю запрацювала зв’язка Олена Рудик – Марина Скрипник. У свою чергу, кілька разів на блоках вдало зіграла Вікторія Даньчак. І, в принципі, лучанки заходили в кінцівку з непоганими шансами – 18:21. Однак, як і днем раніше, після тайм-ауту у кульмінаційні моменти підопічні Андрія Романовича видали на гора серію вдалих атак.
А ось у другій партії на прийомі лучанок стався справжній провал, і за рахунку 5:6 на подачі Юлії Бойко помилками суперниць найвправніше скористалася Дар’я Дрозд – 13:5. Далі, вже саме на подачі останньої, розгром «Волинь-Університету-ОДЮСШ» продовжився – 22:6. І, звісно, Андрій Романович випустив пограти молодий резерв. Анастасія Маєвська свій шанс використала на совість, принісши команді два вирішальних очка.
У третьому сеті підопічні Богуслава Галицького знову включили підвищені оберти, тривалий час зберігаючи інтригу. Проте в кінцівці «Хімік» учергове продемонстрував вміння диктувати на майданчику свої умови.
Таким чином, напередодні відповідального повторного поєдинку 1/8 фіналу Кубка ЄКВ із німецьким «Палмбергом», що відбудеться 6 лютого в Южному, діючі чемпіонки України провели непоганий спаринг-тест. Відповідними були й коментарі наставників обох команд клубній прес-службі «біло-зелених»…
Андрій РОМАНОВИЧ, головний тренер «Хіміка»: - Ці матчі ми розглядали в контексті підготовки до повторної гри з німецьким «Палмбергом» у рамках Кубка ЄКВ. У першому поєдинку з «Волинню» гра не вийшла: все-таки в підсвідомості у дівчат сидить думка про те, щоби заощадити сили напередодні єврокубкового протистояння – витратили рівно стільки сил, скільки було необхідно для перемоги. У другий же день зіграли більш активно і, місцями, досить цікаво. Утім, позначається на діях втома: останнім часом ігри пов’язані з безліччю переїздів і перельотів, а тому нормального тренувального процесу як такого немає. В основному – ігри. Повторюся, є моменти втоми, але зараз ми всі думками про найближчий матч Кубка ЄКВ.
Богуслав ГАЛИЦЬКИЙ, головний тренер «Волинь-Університету-ОДЮСШ»: - «Хімік» сильніший – це зрозуміло. Ми сюди їхали вчитися грати. Суперник – команда, що добре блокує, атакує, подає… Тут, грубо кажучи, халява не пройде. Тут треба відпрацьовувати кожне очко – на блоці, в атаці і на прийомі. Ми ще слабкіше в усіх цих аспектах. Хоча іноді щось чіпляли. Будемо сподіватися, що на наступний сезон станемо сильнішими.
Відновляться травмовані гравці – тоді можна буде робити тактичні заміни. Зараз не можу цього робити – граємо однією шісткою. Отже, основні завдання будемо вирішувати в наступних іграх – із «Білозгаром» удома, потім у Рівному і в Тернополі. Повинні потрапити до «четвірки», а дасть Бог – зачепимося за друге місце…
ФАВОРИТ – БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ – 0:3(11:25, 13:25, 15:25) «Фаворит»: Ващенко, Чередниченко, Григоренко, Мазур (к), Глєбова, Затилкіна; Фартушняк, Шерстняк. Тренер – Ігор ПОПОВ. «Білозгар-Медуніверситет»: Лозинська, Машковська, Побережна, Ю.Якушева (к), Житовоз, Расточило; Владова (л), В.Якушева, Коваль, Власова. Тренер – Юлія ЯКУШЕВА. Судді: Умінський, Гранько. Тривалість матчу: 56 хв. (19+17+20). Кращі гравці (за версією ФВУ): Глєбова – Ю.Якушева. 3 лютого. Київ. СК НУФВСУ. 100 глядачів.
На відміну від попереднього матчу, у цьому перевага гостей була беззаперечною. Лише іноді підопічним Ігора Попова вдавалися успішні розіграші, проте за ними неодмінно слідувала ціла серія простих помилок. І Юлія Якушева з Оленою Расточило карали за них нещадно. Тож підсумковий рахунок – цілком по грі. |