-

Євро-2017. "Я не здамся без бою"!

23.09.2017

Українська збірна поступилася у своєму другому протистояннї на ЧЄ-2017 і знову у п'яти партіях.

Кращими снайперками у складі українок стали Надія КОДОЛА та Анастасія ЧЕРНУХА, якій набрали 19 та 17 очок відповідно. Таким чином, після двох матчів у збірної України 2 очки та 2 поразки. Останній матч збірної України в групі С буде зіграний 25 вересня – о 19.30 зі збірною Туреччини.

Україна - Болгарія - 2:3 (23:25, 25:21, 25:23, 11:25, 4:15)
Україна: Кодола (к) 19 (17 – атака, 1 – блок, 1 – подача), Перетятько 2 (0,2,0), Трушкіна 12 (10,2,0), Молодцова 13 (9,2,2), Степанюк 6 (5,0,1), Чернуха 17 (15,2,0); Дельрос (л), Денисова 1 (1,0,0), Дорсман, Кириченко. Тренер - Гарій Єгіазаров.
Болгарія: Ненова 3, Рабаджієва 16, Русєва 15, Е.Дімітрова 12, Василєва 21, С.Сімеонова 17; М.Філіпова (л), Тодорова (л),Кітіпова 6, Паскова. Тренер - Іван Димитров.
Судді: Я. Недерход (Голландія), В.Сімеонович (Сербія).
Набрані очки: 88-109 (57-60 – атака, 9-18 – блок, 4-9 – подача, 18-22 – помилки суперника)
23 вересня. Баку. Національна гімнастична арена. 1800 глядачів.

Після успішного старту українок у фінальній частині чемпіонату Європи-2017, коли команда Гарія Єгіазарова ледь не перемогла росіянок - 2:3, ставлення
до нашої команди однозначно змінилося. Якщо перед стартом турніру ми були відвертими аутсайдерами, у спеціалістів слабшою за нас однозначно була команда Грузії, то після битви із Росією авторитет українська збірна потихеньку почала завойовувати. І такі метаморфози можуть насправді зіграти з командою злий жарт. Хибна думка, що наступні суперники України на Євроволеї-2017 будуть слабшими. Навпаки, нодооцінки з боку Болгарії і Туреччини тепер точно не буде. Вони уважно стежили за діями українок на старті і точно зробили певні висновки. А нам одразу треба забути матч із росіянками: що зробили - добре, чого не вдалося, того уже не повернеш. Плануємо виходити з групи, необхідно вигризати цю путівку у раунд плей-оф, тому що суперники такі, що її нам не подарують.

Справді, від матчу із болгарками, яких по силі ставили третіми у нашому квартеті, усі очікували знову битви. Порівнянно із попереднім поєдинком Гарій Єгізаров у старті зробив одну заміну - замість Світлани Дорсман з перших хвилин матчу з'явилася Інна Молодцова. Саме наша "сімка" принесла перше очко у матчі, потім наступне грою на блоці, потім на її подачі ми пішли у відрив і зрештою на першу технічну перерву пішли дуже переконливо - 8:5. Пауза більше користі принесла суперницям, після неї вони створили на майданчику справжній спурт, який нашому тренеру довелося зупиняти тайм-аутом за рахунку - 8:9. Вдала атака з задньої лінії Надії Кодоли вирівняла становище - 9:9. Потім був вдалий відрізок від Анастасії Чернухи, ейс і результативна атака від Надії Кодоли і українки на другу технічну перерву знову відправилися лідерками - 16:14. Під час тайм-ауту організатори поставили композицію "Океану Ельзи" "Я не здамся без бою!" і продовження сету вілбувалося як у пісні. Здаватися ніхто не збирався, навіть не хотіли суперника підпускати ближче у рахунку, але після атаки Чернухи із задньої лінії у блок наші опонентки знову вийшли уперед - 21:20. Відповідь на такі дії - другий тайм-аут від Гарія Єгіазарова. Наставник команди Болгарії свій тайм-аут використав коли його команда вигравала - 24:23 на подачі Інни Молодцової. Свій шанс болгарки використали вдало, Сімеонова по рукам наших блокуючих пробила в аут - 25:23. Першу партію ми програли!

Другий сет почався з помилки болгарської зв'зки, торкання сітки і двох атак від Анастасії Чернухи, звикає дівчина до лідерства на майданчику - 4:0. Наставник суперниць одразу спробував збити темп і використав свою перерву. Але наших не зупинити. Молодцова двома атаками і ейсом відправила команди на перший технічний тайм-аут - 8:2. Далі ще більше - 10:3. Але проблеми в українок почали виникати, коли на задню лінію йшла Анастасія Чернуха. Наставник болгарок випустив на майданчик іншу зв'зуючу Лору Кітіпову, що суттєво на перебіг не вплинуло - 16:9 колосальна перевага команди Гарія Єгіазарова. Тут же два програнніх очки і наставник українок, від "гріха подалі" підзиває своїх підопічних до себе. Пляжний накат від Анни Степанюк в самісіньку лінію і все добре - 17:11. На задню лінію Анастасія Чернуха пішла за рахунку 18:12 тут же завдяки хорошій подачі допомогла принести 19-е очко. Але ще три розстановки один із лідерів наших атак мала перебувати далеко від сітки. Коли реально у нас почалися проблеми - 20:17, дуже допомогла в атаці Надія Кодола - 22:17. А тут уже вийшла на першу лінію і Анастасія Чернуха, яка і поставила переможну крапку у партії - 25:21. Сет ми виграли, але відчувалося, що наша гра залежить багато в чому сьогодні від вдалих дій Чернухи і Кодоли.

У третій партії, Єгіазаров на допомогу лідерам наших атак спробував кинути Карину Денисову, яка вийшла замість Анни Степанюк. У будь-якому випадку стартовий відрізок залишився за болгарками - 8:6. Далі після відмінної гри у захисті від Вікторії Дельрос і вдалих пострілів Кодоли і Чернухи ми не лише суперниць наздогнали, а й вийшли уперед - 12:9. До технічної перерви свою невелику перевагу зберегли - 16:14. Потім вдалі забігання за голову від Трушкіної, а далі і від Молодцової, як результат - 21:18. Але кінцівка за болгарками - 21:21 і останній тайм-аут від Єгіазарова. "Гра нервів" наприкінці зустрічі за нашими дівчатами. За рахунку - 22:23 український тренер повернув на майданчик Степанюк, яка тут же заробила очко в атаці. Могла поставити і переможну крапку, але наступну її атаку болгарки в захисті підняли. Зате помилилися в атаці. Сімеонова намагалася занадто скрутити м'яч у другу зону і залишила його на своїй стороні - 25:23! Українки виграли і цю партію.

Наступний сет виявився, напевне, найгіршим на турнірі, якщо не враховувати п'яту партію. Зі старту болгарки пішли у відрив - 8:4. заміна від Єгіазарова Степанюк на Денисову, щоправда це не допомогло нашим ні в нападі, і дуже завадило на прийомі. За великим раунком тренер почав готуватися потихеньку до тай-брейку. Необхідні були свіжі сили. Друга технічна перерва - 9:16, шансів зачепитися за партію практично немає. За рахунку - 10:18 на майданчик повернулася Анна Степанюк, яка тут же першим дотиком заробила очко в атаці. За рахунку - 11:20 український тренер спробував повернути своїх підопічних у гру, узявши останній свій тайм-аут у четвертій партії. Тут би організаторам ввімкнути знову "Я не здамся без бою", але замість цього пішли болгарські композиції, під які і завершилася партія - 25:11, рахунок зрівнявся - 2:2.

Тай-брейк знову був не на нашу користь, причому не задався він з самого початку. Наші сипалися на прийомі, в атаці заробили тільки Молодцова і Чернуха. На майданчику з'явилася Анна Кириченко, але так же швидко його і залишила. П'ята партія стала логічним продовженням попередньої. Команда просто зупинилася - 4:15, знову поразка на тай-брейку. Але, якщо після матчу із росіянками у перший день у наших гравців смутку не було, то тепер залишилося розчарування. Україна з боями, але віддаляється від раунду плей-офф. Усе можна змінити в останньому матчі із турчанками, хоча перемогти цього суперника буде ох як не просто.